Haberler

Ubisoft, Orijinal Rocksmith’i Önümüzdeki Haftanın Başlarında Listeden Kaldıracak.

Yeni bir Ubisoft bloguna göre, orijinal Rocksmith önümüzdeki hafta başında listeden kaldırılacak ve satın alınamayacak hale gelecek.

Oyunu artık Steam, Xbox Marketplace veya PlayStation Store’dan satın alamazsınız. Bu haber, yayıncının yeni hizmeti Rocksmith+’ ın 2022’ye ertelendiğini açıklamasından bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

İlk olarak 2011’de piyasaya sürülen Rocksmith, insanlara gerçek anlaşma enstrümanlarını kullanarak gitar ve bas çalmayı öğretmek için bir araç oldu, Rock Band ve Guitar Hero gibi ürünlerden temiz bir alternatif. Rocksmith’in bu özel sürümünden öğrenmeye başlamak isteyenlerin 17 Ekim’e kadar satın almaları gerekecek. İşte Ubisoft’un listeden çıkarma duyurusu:

“Rocksmith yönteminin benzersiz yönlerinden biri, en sevdiğiniz şarkıların resmi ana kayıtlarını öğrenme ve bunlara eşlik etme yeteneği olmuştur. Ancak 17 Ekim 2021’den itibaren Rocksmith (2011) artık herhangi bir dijital mağazada satın alınamayacak. Bundan kısa bir süre sonra Rocksmith (2011) DLC’si de kaldırılmaya başlayacak.”

Bahsedilen DLC şarkıları (ve bu şarkıları içeren tüm şarkı paketleri Kasım ayında kullanılamayacak, ancak kesin tarihler henüz belirlenmedi. Bunlar, önümüzdeki ay listeden kaldırılacak şarkılardır (Xbox 360 DLC, 17 Ekim’de daha erken listeden çıkarılacaktır) :

  • · Lynyrd Skynyrd – “Özgür Kuş”
  • · Radiohead – “Vücut Avcıları”
  • · Kara Tuşlar – “Sıkıştırın”
  • · Boston – “Bir Duygudan Daha Fazlası”
  • · Derin Mor – “Sudaki Duman”
  • · Allman Brothers Grubu – “Jessica”
  • · T. Rex – “20. Yüzyıl Çocuğu”
  • · Three Days Grace – “Seninle İlgili Her Şeyden Nefret Ediyorum”
  • · Vampir Hafta Sonu – “Kuzenler”

Açıkça söylemek gerekirse, bu içeriğe, Rocksmith (2011) veya yukarıdaki DLC şarkılarından herhangi birine sahipseniz, kaldırma tarihinden sonra oyunla oynamaya ve öğrenmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca, satın alma geçmişinizde veya kitaplığınızda oldukları sürece ürünleri yeniden indirebilirsiniz. Ve bu listeden çıkarma, yalnızca Rocksmith’in ilk sürümünü etkiler. 2014’ün Rocksmith Remastered’ı gibi sonraki sürümler hala mevcuttur ve Rocksmith (2011) içeriğiniz içe aktarılabilir.

Listeden çıkarma, 18 Ekim 2011’de piyasaya sürülen Rocksmith’in onuncu yıldönümü ile aynı zamana denk geliyor. Eğer matematiğiniz benimki kadar yerindeyse, muhtemelen Ubisoft’un on yıl sürecek lisans anlaşmaları olduğunu ve eklemeler için zamanın dolduğunu belirleyebilirsiniz. temel üründe. Varsayımımın doğru olup olmadığı, Rocksmith’in bu erken sürümünün kullanılabilirliğini kaybettiğimizi değiştirmez. Serinin versiyona göre evrimini görmek isteyenler, Pazar gününden sonra bunu dijital olarak alamayacaklar. Rocksmith’in bir disk kopyasına sahip olanlar bile 17 Ekim’den önce kayıt yaptırmak zorunda kalacaklar.

Rocksmith, bu hafta boyunca listeden çıkarılan tek oyun değil. Rockstar ayrıca Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ın piyasaya sürülmesinden önce Grand Theft Auto III, Vice City ve San Andreas’ın mevcut tüm sürümlerinin dijital pazarlardan çekildiğini duyurdu.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR