Haberler

VALORANT geliştiricileri, temsilci rollerini ve gelecekteki olası değişiklikleri tartışıyor!

Geliştiriciler, ajanların rollerine uyacak şekilde nasıl tasarlandıklarını paylaştılar, ancak roller kesin olarak belirlenmedi.

VALORANT, Yama 4.0 ile başka bir Düellocu Neon alıyor ve oyuncuların kullanması için başka bir heyecan verici ajan ekliyor. Ancak oyuncular, Riot Games’in her bir temsilcinin özel rollerine meydan okuduğunu ve Düellocular, Kontrolörler, Gözcüler ve Başlatıcılar arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdığını fark ettiler. Geliştiriciler, aracıları nasıl dengeledikleri ve atanmış rollerin gelecekte nasıl gelişebileceği ve değişebileceği hakkında fikir paylaştı.

VALORANT karakter yapımcısı John Goscicki, yakın zamanda bir geliştirici Soru-Cevap oturumunda mevcut ajan kategorileri ve gelecekte nasıl değişebilecekleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“Bence bu kategorilerin çoğu geniş terimler ve kurallar ve güçlü ve zayıf yönler gibi bu karakterlerin ne olması gerektiği ve olabileceği hakkında düşünmenin yolları. Ve biz sürekli olarak bunların sınırlarını zorlamaya çalışıyoruz ve bunu son zamanlarda sadece Neon ile değil Chamber ile de gördünüz,” dedi Goscicki. “Bence oyun geliştikçe ve büyümeye devam ettikçe, muhtemelen bu karakterlerin çoğuna geri döneceğiz ve bu rollerin farklı çıktılarına doğru kimliklerini keskinleştireceğiz veya bu rolleri geliştireceğiz. Her zaman potansiyel hakkında konuşuruz, ‘Hey, belki şu anda sahip olduğumuz dörtten fazlası var.’”

Çevrimiçi oyunlarda, özellikle bir karakter önemli bir süre oyundan çıktıysa, karakter yeniden çalışmaları nadir değildir. VALORANT’ın temsilci kadrosu, oyunun ömrü boyunca sürekli olarak büyümüştür ve temsilci değişiklikleri sık görülen bir durumdur. Goscicki’nin belirttiği gibi, bazı eski temsilciler belirlenmiş rollerine daha fazla uyum sağlamak için daha fazla ayarlanabilir, ancak oyuncular yeni rollerin ortaya çıktığını görebilir.

VALORANT oyun tasarımcısı Ryan Cousart ayrıca, temsilcilerin farklı “çeyreklere” nasıl uyduklarını da açıkladı ve ekibin yönergeleri izlemesine ve belirli rollerine uyduklarından emin olmalarına olanak sağladı.

“Yani, dumanlarla yerleştirme ve oyalama gibi çok doğal ilişkilere sahip olacaksınız ve bir nöbetçi ve bir kontrolör gibi hissettiren harita kontrolünü ele alabilmek, bu benzerliklere sahip olabilir ve o kadran gibi küçük bir yerde yaşayacak, Bu gerçekten keskin kapitalizasyon pencerelerini, zemini ele geçirmek veya X ve Y yapmak için yapan başlatıcıların ve düellocuların aksine” dedi Cousart. “Bu çeyreğin içinde yaşamak, bu korkulukları yaratmamıza yardımcı oluyor.”

Bu, VALORANT oyuncularının yakın zamanda yeni bir ajan kategorisi görmelerinin garanti edildiği anlamına gelmez. Ancak yeni ajanlar eklendikçe her kategori arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya devam edecek ve oyunu taze ve heyecanlı tutacaktır.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir