Aksiyon Haberler Macera

Yeni Star Trek Oyununun Geleceği Onaylandı

Bir sızıntının ardından, yeni bir Star Trek video oyunu resmi olarak onaylandı. Star Trek Prodigy: Supernova, animasyon dizisi Star Trek: Prodigy’den uyarlanarak PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|S, PC ve Nintendo Switch için yolda.

Hikaye, TV dizisi gibi terk edilmiş bir Federasyon yıldız gemisinde yaşayan altı uzaylı gencin hikayesini takip ediyor. Duyurudan bir satırda, “Bu oyun aynı zamanda genç oyunculara yönelik ilk Star Trek video oyununu ve yeni nesil Trekkies’e oyun getiriyor” dedi.

Lisanslı oyunlar konusunda pek çok deneyime sahip bir şirket olan Outright Games, Star Trek Prodigy: Supernova üzerinde çalışıyor. Outright, My Little Pony, Fast & Furious ve Hotel Transylvania serilerinde oyunlar geliştirmiştir. Yeni kurulan bir stüdyo olan Tessera Games de geliştirici olarak listeleniyor.

Yaklaşan oyunla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda paylaşılacak.

Star Trek Prodigy: Supernova, yakın zamanda duyurulan Star Trek: Resurgence’a katılıyor. Bu, Star Trek: The Next Generation olaylarından sonra geçen orijinal bir hikayeyi anlatan üçüncü şahıs bir macera oyunudur. Bu oyun, eski Telltale geliştiricilerinden oluşan bir stüdyodan geliyor.

Diğer Star Trek haberlerinde Paramount, Star Trek: Picard Season 3’ün The Next Generation kadrosunu yeniden bir araya getireceğini duyurdu.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR