Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Overwatch 2 Geliştiricileri bir blog duyurusunda Haritalar hakkında konuştu!

Blizzard, Overwatch 2’nin harita ve seviye tasarımının ardındaki felsefeyi açıklayan resmi bir blog yazısı paylaştı.

Ekip gönderide, güçlü ve tematik sanat yönünü nasıl birleştirdiklerini göstermek için New Queen Street (Toronto), Colosseo (Roma), Midtown (New York City) ve Circuit Royal (Monte Carlo) olmak üzere dört farklı haritadan örnekler kullandı. Bu haritaların dördü de 26 Nisan’da başlayacak olan beta testinde oyunculara sunulacak.

Yeni Queen Street ve Colosseo haritaları, oyuncuların bir robotu haritanın ortasından bir yolun sonuna doğru itmek için birlikte çalışması gereken yeni Push modunda kullanılacak.

Oyun direktörü Aaron Keller, Push Modu’nu “diğer oyun modlarından doğal olarak daha tempolu” olarak nitelendirdi. Ayrıca Push haritalarının yandan kuşatmanın daha kolay olduğunu ve kahramanların robotlarına eşlik ederken her taraftan saldırılara hazır olmaları gerektiğini söyledi. Push haritalarının her iki tarafı da yol açısından aynı olsa da, her iki tarafta onlar için benzersiz sanat, renk şemaları ve diğer ögeler olacaktır.

Bir Hybrid haritası olan Midtown ve Escort haritası olan Circuit Royal, yerleşik Overwatch haritalarından daha fazla ayrıntı alıyor. Haritaların Görsel tasarımları, oyuncuların hedeflere ulaşmasına rehberlik etmek için büyük noktalar ve akış özellikleri ekliyor. Oyun tasarımının dışında, sanatın da bu haritalarda ağır bir eli var ve oyuncuların “Altın Çağı” yaşarken sanatsal bir bölgeye adım atmış gibi hissetmelerini sağlıyor. Her harita, oyuncuların bakması ve oynaması için sürekli olarak eğlenmeleri amacıyla yerel kültür, tarihi dönemler ve sanat stilleri dahil olmak üzere birçok farklı ilhamdan yararlanıyor.

Overwatch 2’nin PvP betası 26 Nisan’da başlıyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
21
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish