Haberler

2021’deki en iyi VALORANT takımları!

Bu takımlar zirvedeki yerlerini aldılar.

VALORANT Şampiyonlar Turu’nun açılış sezonu, hayranlara, dünyanın en iyi takımlarıyla karşılaşmadan önce bölgelerindeki en iyi takımların rekabetini izlemeleri için harika bir fırsat verdi. Dünyanın dört bir yanından takımlar, bölgelerinin sunduğu en iyi takımlar olduklarını kanıtladılar ve 2021’deki en iyi VALORANT takımlarından bazıları olarak yerlerini aldılar. İşte 2021’de kalabalığın arasından sıyrılan en iyi VALORANT takımlarının listesi.

Acend

Acend, ilk VALORANT Şampiyonları unvanını aldı ve dünyanın en iyi takımı olarak yerini sağlamlaştırdı. Turnuva boyunca yenilmediler ve yol boyunca Vivo Keyd, Envy, Team Secret, Team Liquid ve Gambit Esports’u yendiler.

Takım, VALORANT’ın ilk günlerinde Avrupa Ustaları etkinliğini kazanarak başarıya ulaştı, ancak Ustalar Reykjavík’e kalifiye olamadılar. 100 Hırsız onları çeyrek finalde elemesine rağmen Masters Berlin’e gittiler. Çoğu taraftar takımın potansiyelini asla sorgulamadı, ancak birçoğu başka bir AB takımının Şampiyonlar’da sonuna kadar gitmesini bekliyordu. Ancak Acend, herhangi bir bölgeden en iyisini alabileceklerini ve muhtemelen 2022 sezonunda kayda değer bir güç olacaklarını gösterdi.

Sentinels

Sentinels, 2021 boyunca en baskın takımlardan biriydi. Kuzey Amerika’da en üst noktada sıkı bir tutuşa sahiptiler ve ilk Masters etkinliğini namağlup bir seriyle kazandılar. Masters Reykjavik’te uluslararası sahnede inanılmaz bir çıkış yaptılar ve uluslararası bir VALORANT unvanını kazanan ilk takım oldular.

VCT Aşama Üç’te NA Challengers Playoff’larını kazanarak ivmelerini sürdürdüler ve Masters Berlin’de üçüncü bir şampiyonluk yolunda gibi görünüyorlardı. Ancak üçlü turbayı çekemediler ve çeyrek finalde elendiler. Şampiyonlar daha da zor bir deneyimdi; Sentinels grup aşamasından çıkamadı.

Hayal kırıklığı yaratan bitişe rağmen, Sentinels hala 2021’in en iyi VALORANT takımlarından biriydi.

Gambit

Gambit Esports, Şampiyonlara giden en iyi Avrupa takımıydı. Büyük finalde Envy’yi 3-0 yenerek Masters Berlin’i kazandılar. Şampiyonlardan önceki başarıları, birçoğunun eve başka bir unvanla döneceğine inanmasına neden oldu, ancak sonunda büyük finalde Acend’e kaybettiler.

Bu ikinci sırada bitirmesine rağmen, Gambit hala yılın en iyi takımlarından biri.

VALORANT’taki Avrupa hakimiyetinin parlayan bir örneğidirler ve Acend’in sadece bir adım gerisindedirler.

KRU Esports

KRU Esports, 2021 boyunca en iyi Güney Amerika takımlarından biriydi ve üç Masters etkinliğinde de yer aldı. Bölgesel Masters etkinliğini kazanamadılar ve Masters Reykjavik’ten Shark Esports’a karşı sadece bir galibiyetle evlerine gönderildiler. Masters Berlin’de daha iyisini yaptılar ve playofflara kaldılar, ancak G2 Esports onları eledi.

Üçüncü kez, uluslararası sahnede KRU’nun cazibesi oldu. Gambit Esports tarafından çeyrek finalde elenmeden önce FURIA, Sentinels ve Fnatic’i evine göndererek Şampiyonlar’daki en etkileyici koşulardan birine sahip oldular.

Bu yıl KRU Esports için uzun bir savaştı ve başarılı bir şekilde dünyanın en iyi takımları arasına bayraklarını diktiler.

Cloud9 Blue

Cloud9 Blue, 2021’e zorlu bir başlangıç yaptı. Yıldız Düellocusu Tyson “TenZ” Ngo, Sentinels’e katılmadan ve VALORANT’ın en büyük isimlerinden biri olmadan önce içerik oluşturmaya odaklanmak için ekipten ayrıldı. Ancak C9 Blue, sezonun son bölümünde en iyi Kuzey Amerika takımlarından biri ve Şampiyonlar için üç NA takımından biri oldu.

Cloud9, NA Last Chance Qualifier’dan önce eski Sürüm1 oyuncu makyajını aldı ve evi temizlemeye başladı. Şampiyonlar’daki yerlerini kazanmak için Rise, 100 Thieves, XSET, Gen.G ve Version1’i yendiler. Team Liquid onları çabucak ortadan kaldırsa da, Şampiyonlar’da grup aşamasında hayatta kalan tek Kuzey Amerika takımıydılar. Umarım hayranlar için gelecek sezon Cloud9 Blue’dan etkileyici bir yıl daha göreceğiz.

X10

X10, Team Secret ile birlikte bölgeye hakim olan bir Asya-Pasifik takımıdır. X10, SEA Masters etkinliğini kazandı ve Masters Reykjavik’te uluslararası ilk çıkışını yaptı. Crazy Raccoon’u yendiler ama Fnatic tarafından eve gönderildiler.

Takım, VALORANT Champs’taki uluslararası bir etkinliğe geri döndü ve yol boyunca Vivo Keyd ve Envy’yi yenerek playofflara katılmaya hak kazandı. Sonunda Gambit tarafından yenildiler, ancak yine de baskın AB takımına karşı bir harita kazandılar.

X10, yıl boyunca bölgesinin en iyi takımlarından biriydi ve uluslararası etkinliklerde nispeten iyi performans gösterdi. Bu takımın 2022 sezonuna girmesini göz ardı etmeyin.

Vision Strikers

Vision Strikers, şüphesiz en iyi Kore VALORANT takımıdır. 104 maçlık bir galibiyet serisine imza attılar ve Kore’deki ilk Masters etkinliğini kazandılar. Masters Reykjavik’e gidemediler, ancak Masters Berlin’de çeyrek finale kaldılar.

Takım, VALORANT Champs’ta grup aşamasını geçemedi ve açılış maçında sadece FULL SENSE’i yendi. Vision Strikers’ın uluslararası sahnede mücadele ettiği açık, ancak hala baskın Kore takımı ve muhtemelen gelecek yıl başka bir mükemmel koşu yapacaklar.

Crazy Raccoon

Crazy Raccoon, 2021’deki en iyi Japon takımıydı, ancak uluslararası sahnede kendilerine bir isim yapamamışlardı. Masters Reykjavik’ten maç kazanmadan ayrıldılar ve Masters Berlin’de Havan Liberty’ye karşı sadece bir seri kazandılar.

Şampiyonlar takım için zordu. Yılın en büyük etkinliğinde tek bir harita bile kazanmadan sezon için evlerine dönen Team Vikings ve Team Secret tarafından süpürüldüler.

Team Secret

Team Secret, ilk uluslararası görünümünü Şampiyonlar’da yapan uyuyan bir devdi. C Grubu’ndaki zayıf oyunculardan biri olarak kabul edildiler, ancak playofflardaki yerlerini güvence altına almak için Crazy Raccoon ve Team Vikings’i çıkardılar. VCT Champs Ascend onları çeyrek finalde eledi ama yine de beklenenden çok daha iyi performans gösteriyorlar.

Team Vikings

Team Vikings, bölgelerin Masters etkinliğini kazanan en iyi Brezilya takımlarından biridir. Sentinels ve Team Liquid’e kaybetmeden önce X10’u yendikleri Masters Reykjavik’e katılmaya hak kazandılar. Ayrıca Şampiyonlara Crazy Raccoon’a karşı bir galibiyetle başladılar, ancak Gambit Esports ve Team Secret tarafından eve gönderildiler.

Brezilyalı ekip, turnuvanın en iyi takımlarından biri olan Gambit’e karşı bir harita çekti ve en iyilerle mücadele edebileceklerini gösterdi. Takım Vikingleri uluslararası rakiplere karşı gelişmeye devam edebilirse, bölgelerindeki en iyi takımlardan birinden dünyanın en iyilerinden birine ilerleyecekler.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir