Haberler Oyun-İş Dünyası

Amazon Games patronu Michael Frazzini istifa etti

Amazon Games’in başkanı Michael Frazzini, görevinden istifa etti ve 18 yıl sonra şirketten ayrılıyor. Frazzini, LinkedIn’deki bir gönderide karar verme konusundaki ana etkenlerin uzun süredir devam eden bir kariyerine mola vermek ve ailesine daha fazla odaklanmak istediğini söyledi.

Frazzini, “Büyük bir rolden uzaklaşmak için gerçekten mükemmel bir zaman olmasa da,” diye yazdı Frazzini, “şimdi iyi bir zaman. Son altı ayda iki top 10 sayılabilecek oyunu piyasaya sürdük ve büyüyen bir gelecek vaat eden yeni oyun portföyüne sahibiz. ”

Frazzini, 2009’da şirketin yeni gelişen video oyunu bölümünün sorumluluğuna atanmadan önce daha önce Amazon’un yazar hizmetleri direktörüydü.

Amazon Games, son yıllarda planlanan Yüzüklerin Efendisi MMO’sunun kapatılması ve piyasaya sürüldükten sonra hızla kapatılan çok oyunculu nişancı oyunu Crucible’ın etrafındaki fiyasko da dahil olmak üzere çok sayıda yüksek profilli iptal gördü.

AGS’nin geçen yıl New World’deki başarısı hoş bir değişiklikti, ancak New World bile başarılı lansmanından sonra biraz durgunluğa girdi.

Şirket, Avrupa’da ve Kuzey, Güney Amerika’da hit Güney Kore MMO, Lost Ark’ın yayıncısı olarak daha açık bir başarı elde etti. New World’ün aksine, Lost Ark herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermedi.

Frazzini’nin ayrılmasının Amazon Game Studios’un gelecekteki projeleri veya daha geniş kültürü üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belli değil.
Kaynak

0
0
0
0
0
43
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish