Genel Haberler

Arcane, 3. perdenin yayınlanmasından sonra Netflix sıralamasında zirvesini koruyor

Riot Games’in League of Legends’tan ilham alan animasyon dizisi Arcane, ilk perdesinin yayınlanmasından bu yana Netflix’te rekorlar kırdı. İkinci perdeden sonra, Netflix platformunun 50’den fazla ülkede En Çok İzlenen kategorisinde zirveye yerleşti ve doruğa ulaşan son perde, gösterinin platformdaki yerini koruduğunu gösterdi.

Arcane, istatistik web sitesi Flixpatrol’e göre Hellbound, Cowboy Bebop ve Squid Game gibi diğer uluslararası sansasyonları geride bırakarak dünyanın en çok izlenen Netflix şovu. 21 Kasım itibariyle Arcane 34 ülkede hala en çok izlenen dizi ve yayın yaptığı yaklaşık 90 ülke arasında ilk 10’da yer alıyor.

Riot Games’in tamamen animasyonlu ilk dizisi, hayranlardan övgüyle birlikte eleştirel beğeni topladı. Arcane, Rotten Tomatoes’da yüzde 100 mükemmel bir reytinge sahip ve IMDB’de etkileyici bir puanı (9.4) var.

Arcane’nin ani başarısı ve yükselişi, şimdiden ikinci bir sezonun yapımını garantiledi. Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, Arcane sezonunun son perdenin yayınlanmasından sadece iki saat sonra prodüksiyonun başladığını duyurdu. Hayranlar serinin devamını dört gözle beklese de Laurent hayranlarına dizinin 2022’de çıkmayacağını bildirdi.

Dizi, Riot Games’in en büyük ve en başarılı projelerinden biri oldu ve halihazırda mevcut oyunlarına dalga dalga yeni oyuncular getirdi. Riot Games, birkaç usta ve iyi karşılanan video oyunu şovu uyarlamasından birini yarattı ve şimdi hikayesini daha da geliştirmek istiyor.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR