Oyun Rehberler

Ark Survival Ascended Bulutlar ve Sis Nasıl Kapatılır?

Ark: Survival Ascended dünyasında Ada’yı keşfederken bulutlar ve sis hem biraz gerçekçilik hem de zorluk katıyor. Eğer bunlardan hoşlanmıyorsanız ya da bir işlemci desteği arıyorsanız, ASA’da bulutları ve sisi nasıl kapatacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Ark: Survival Ascended Oynarken Bulutlar ve Sis Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Ark Survival Ascended - Bulutlar ve Sis Nasıl Kapatılır?
Bulutlar ve Sis Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

FPS, dinozor işçiliği hayatta kalma oyununun bazı hayranları için bir sorun olmuştur. İster savaşırken bir düşüş ister genel olarak etkileyici olmayan bir oyun olsun, FPS’nizi artırmanın bazı yolları vardır. Özellikle, bulutların ve sisin çevresel eklentilerini devre dışı bırakabilirsiniz. Zaten kimin kabarık gökyüzü pamuğuna ihtiyacı var ki?

Ancak bu özellikleri kapatmak Ekran Ayarlarına gitmek kadar kolay değil. Seçenekler arasında defalarca gezindikten sonra, bunlardan nasıl kurtulacağımı bulamadığım için çıldıracak gibi hissettim. Neyse ki konsol komutları ASA’da FPS’nize yardımcı olmak için bulutları ve sisi devre dışı bırakmanıza yardımcı olabilir.

Konsol Komutu Kullanarak Bulutları ve Sisi Devre Dışı Bırakma

Komut konsolunu (~) tuşu ile açın, ardından aşağıdaki komutları kullanın:

  • Bulutları kapatmak için r.VolumetricCloud 0 komutunu kullanmak istersiniz.
  • Aynı komutu Bulut kısmını değiştirerek Sis için de kullanırsınız, r.VolumetricFog 0.

Performans nedeniyle bunları kapatıyorsanız, bulutları devre dışı bırakmak en büyük artışı sağlayacaktır. Bazıları 5-10 FPS artış gördüğünden, oyunu oynamakta bile zorlananlar kendilerini oyunun tadını çıkarabilir bulabilirler.

Donanımınız bir güncelleme alırsa, ASA’daki performans optimize edilirse veya sisli sabahları özlerseniz daha sonra fikrinizi her zaman değiştirebilirsiniz. Bulutları veya sisi tekrar açmak için, bunları devre dışı bırakmak için aynı kodu kullanın, ancak 0’ı 1 olarak değiştirin. Bu, oyuna bulutlu günleri hayatınızda geri istediğinizi söyler.

Ark: Survival Ascended oynarken bulutlar ve sis ayarlarını bu şekilde kapatabilirsiniz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın alırsanız The Gamer Station gelirden pay alabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Film ve Dizilerle, Teknolojik ve Finansal konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Dokie‘yi,
Dünya mutfağı ve tariflerle ilgili konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Cook Station‘ı ziyaret edebilirsiniz!

Subscription 02

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir