Haberler

Asphalt oyununun geliştiricisi Gameloft, Ukrayna’ya desteğini ifade etti

Asphalt ve Modern Combat gibi popüler mobil oyun serilerinin geliştiricisi Gameloft, Rusya’nın işgali sırasında Ukrayna’ya desteğini dile getirdi. Resmi Gameloft Twitter hesabından yaptığı açıklamada geliştirici, son birkaç haftadır durumu “çok yakından” takip ettiğini ve Ukrayna’daki iki stüdyo ile görüşme halinde olduğunu söyledi. Gameloft, “Güncel olaylardan hepimiz derin bir üzüntü duyuyoruz ve düşüncelerimiz Ukrayna’daki sevgili ekiplerimiz ve topluluk üyelerimizle birlikte” dedi.

Rusya, Perşembe sabahı erken saatlerde Ukrayna’ya geniş çaplı bir işgal başlattı. Bir gün süren çatışmalardan sonra Ukrayna cumhurbaşkanı dün 137 kişinin öldürüldüğünü söyledi. Batı’nın kınamalarına ve uluslararası şiddetin sona erdirilmesi çağrılarına rağmen, Rusya bugün daha fazla can kaybının beklendiği bir saldırıya devam ediyor. Gameloft ayrıca Twitter’da “öngörülemeyen koşullar” nedeniyle müşteri destek ekibinin tam kapasiteyle çalışmayacağını ve şu anda yanıt sürelerinde gecikmeler olabileceğini söyledi.

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR