Haberler

Assassin’s Creed: Odyssey’deki En Zor 10 Savaş

Assassin’s Creed: Odyssey zorlu mücadeleler ve Boss savaşlarıyla doludur. Ancak, hayranlar hangisini aşmanın en zor merak ederler.

İşte en zor savaşlar:

1/10 Kalydonya Domuzu

Kalydonian Boar, oyundaki ilk anlamlı savaşlardan biridir ve özellikle yeni oyuncular için zorlayıcı olabilir. Domuz, Phokis bölgesindeki Artemis’in Kutsal Topraklarında yaşar ve oyuncular oyunun başlarında “Artemis’in Kızları” görevinin bir parçası olarak onunla savaşırlar.

Yaban Domuzu kendi başına zorlayıcıdır, ancak aynı zamanda üç veya dört daha küçük ama aynı derecede saldırgan domuz şeklinde yardım ister. Bu parti, misthios’un etrafında koşacak ve hatırı sayılır bir güçle yüklenecek . Bu savaşta kaçmak çok önemlidir ve Felç edici oklar daha küçük domuzlarla harikalar yaratır.

2/10 Kretan Boğası

Fire, AC: Odysseys’in en iyi araçlarından biridir. Alevli ve Patlayıcı oklar ve silahlar, ‘Fetih’ ve ‘Paralı Asker’ savaşlarını oldukça kolaylaştıracak. Ancak ateş, Kretan Bull’a karşı işleri daha sorunlu hale getirecek. Hayvan ateşe verildiğinde daha da tehditkar hale gelir, sahada öfkelenir ve oyuncuya ciddi hasar verir. Büyük boynuzları çok öldürücüdür ve geniş erişime sahiptir, bu yüzden onlardan kaçınmak zorunludur.

Kullanılacak en iyi strateji, arkadan gizlice yaklaşıp birkaç anlamlı saldırı yapmaktır. Tüm Efsanevi Hayvanlarda olduğu gibi, savaşta kalmak için kaçmak çok önemlidir. İkinci Rüzgar yeteneğine sahip olmak da hayati önem taşırken, zehirli oklar da minimal ancak takdir edilen bir bonus ekleyebilir.

 

3/10 Krokotta Sırtlan

Krokottas Hyena, oyundaki en yüksek seviyeli Efsanevi Hayvandır. İlk bakışta, tüm canavarların en yavaşı ve en basiti gibi görünebilir. Geniş bir saldırı yelpazesine sahip değildir ve hareketleri biraz düzensizdir. Gerçekten de, tek yaptığı bir taraftan diğerine atlamak gibi görünüyor.

Ancak hamleleri en tehlikeli silahıdır. Krokottas Hyena, sahanın bir tarafından diğerine sadece bir sıçramada gidebilir ve bunu yaparken oyuncuyu ısırır. Bu savaşın anahtarı, sırtlana yetişirken mümkün olduğunca çok vuruş yapmaktır. Gerçekten de, bu, oyuncunun neredeyse tüm kovalamayı yaptığı bir savaştır.

4/10 Medusa

Muhtemelen tüm Yunan canavarlarının en ünlüsü olan Medusa, Gates of Atlantis görev zincirindeki dört patrondan biri olarak görev yapıyor. Odyssey’nin devasa haritasında en kuzeydeki ada olan Midilli ormanının derinliklerinde yaşar . Medusa, dört mitolojik yaratığın en ayrıntılı saldırılarına sahiptir. Ayrıca sahaya dört taş paralı asker çağıracak ve geçici olarak dokunulmaz hale gelecek.

Saldırıları oldukça etkili, ancak çok fazla saldırıya sahip değil. Oyuncuyu taşa çeviren bir lazeri ve yerde beliren ardışık üç yıldırım saldırısı var. Bunları yaptıktan sonra, birkaç saniye hareketsiz kalır ve oyuncunun saldırması için mükemmel bir fırsat sağlar. Ayrıca savaş alanının etrafında taş sütunlar vardır ve oyuncu, ölümcül bakışlarından kaçmak için arkalarına saklanabilir ve aynı zamanda ona patlayıcı oklar atabilir.

5/10 Arges, The Bright One

Ocak 2019 güncellemesinde ücretsiz olarak eklenen Arges the Bright One, Odyssey’nin en külfetli tepegözüdür. Oyundaki diğer iki tepegözün aksine, Arges hızlı ve çok sayıda saldırıya sahip. Ezberlemesi biraz zaman alabilen, ancak önlenebilir olan tanımlanmış bir saldırı düzenini takip ediyor.

Önceki tepegöz dövüşünde olduğu gibi, oyuncular gözün daha fazla hasar vermesini hedeflemelidir. Lav tüm savaş alanını çevreler ve üzerine basarlarsa oyuncuyu çabucak yakar. Savaşın bir noktasında, Arges ayaklarını yere sermeye başlar ve yerde daha da fazla lav görünmesini sağlar. Alevli sıvıyla herhangi bir temastan kaçınmak için hareket etmeye devam etmek zorunludur.

6/10 Deimos

Aile sorunları, Odyssey’nin temel çatışmalarından biridir. Gerçekten de, oyun boyunca oyuncu, yabancılaşmış kardeşlerini Yunan dünyasında kovalayarak onları yenmeye ya da kurtarmaya çalışır. Oyuncular oyunda iki kez Diemos ile savaşır. İlk kavga, Odyssey’nin en sinematik sahnelerinden biri olan bir sahnede, Atina ve Sparta arasındaki topyekün bir çatışma sırasında gerçekleşir.

İkinci kavga daha samimi ve oyunun hikayesi üzerinde önemli yankıları var. Deimos, oyundaki herhangi bir boss’un en fazla saldırısına sahip değildir ve dövüşleri zaman zaman ezici gelebilir.

7/10 Cerberus

Mitolojik üç başlı köpek Cerberus, Disney filmlerinden Harry Potter serisine kadar her şeyde yer aldı . Antik Yunanistan’ın en kalıcı ve ikonik canavarlarından biridir, bu yüzden elbette Assassin’s Creed tedavisini alacaktı

Köpeğin dövüşü basit ama acımasızdır. Cerberus’un kafalarının her biri ateş topları fırlatabilir ve Krokkotas Sırtlan gibi, daha yavaş da olsa sahada atlar. Cerberus’un vücudu, sağlığı yarıya indiğinde yanmaya başlayacak ve ayrıca daha hızlı ve agresif hale gelecektir. Bu cehennem köpeği kesinlikle ismine kadar yaşıyor.

 

8/10 Minotaur

Minotaur’un arayışı gizli bir korku duygusuyla çevrilidir. Oyuncular, sahte olduğu ortaya çıkan ve onları yoran bir minotor içeren başka bir görev zinciriyle daha önce karşılaşmış olabilir. Ancak oyuncular efsanevi Girit labirentine girip uzaktan kükremeler duyduklarında, Minotaur’un geldikleri kadar tehlikeli olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Mücadele iki bölüm halinde gerçekleşir. İlk olarak Minotaur, hatırı sayılır büyüklükte bir alanda bir dizi tanımlanmış saldırı başlatacak. Sağlığı yarıya düştüğünde, savaş alanını azaltacaktır. Hızı da artacak ve saldırıları daha sabit hale gelerek onlardan kaçmayı zorlaştıracak. Minotaur’un katıksız vahşeti nedeniyle, daha kolay bir zaman arayan oyuncular Minotaur’la yüzleşmeden önce Sonsuz Alev Tokmak’ı almalıdır çünkü ateş önemli miktarda hasar verecektir. Patlayıcı ve Ateş okları da bu canavara karşı oldukça etkilidir.

 

9/10 Erymanthian Domuzu

Oyundaki ikinci yaban domuzu, herhangi bir oyuncunun en kötü kabusu. Kalydonyalı kardeşine çok benzeyen Erymanthian Boar, oyunculara hücum ederek kısır boynuzlarıyla ciddi hasar verir. Bununla birlikte, bu canavarı gerçekten öfkelendiren şey, oyuncunun sağlığını hızla tüketen zehirli gaz salma yeteneğidir. Gaz ayrıca alanın büyük bir bölümünü kaplayabilir ve bu da kaçmayı neredeyse imkansız hale getirir.

İkinci Rüzgar, Patlayıcı Oklar bu savaşta bir zorunluluktur. Death Arrows aynı zamanda bir oyuncunun en iyi arkadaşı olacak ve deneyimli okçular Domuzla uğraşırken hiç sorun yaşamayabilir. Bununla birlikte, birçok oyuncu bu dayanılmaz derecede sağlam canavarı devirmeye çalışırken birkaç kez ölecek.

10/10 Hades

Yeraltı Tanrısı kötü bir üne sahiptir. Olimposluların çekişmelerini çok az umursadı ve zamanını kendi egemenliğinde yalnız geçirmekten mutluydu.

Assassin’s Creed ana akım rotaya gidiyor ve Hades’i olumsuz bir ışık altında canlandırıyor. Patron savaşı, oyunun en sinir bozucu, acımasız ve anormal derecede uzun olanlarından biri olarak yer alıyor. Dövüş boyunca, Hades’in zırhının kendine ait bir sağlık barı vardır ve bu bar sık sık yenilenir. Saldırıları da çeşitli ve hızlıdır ve dev asasının saçma bir erişimi vardır. Sağlığı yarının altına düştüğünde, oyuncunun adrenalini azaltan güç alanları kullanmaya başlayacak. Hades’in savaşı Yeraltı Tanrısı için uygundur ve oyundaki açık ara en zorlu savaştır.

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR