Genel Haberler

2021’de Şimdiye Kadar Ertelenen Bütün Oyunlar! Part 1

Tüm bu oyunları oynamak için biraz daha beklemeniz gerekecek.

COVID-19, gezegeni 2020’nin büyük bir bölümünde duraklattı. Bazı büyük AAA sürümleri de dahil olmak üzere video oyunlarının geçen yıl ertelendiğini görmeye başladık, ancak pandeminin gerçek etkisi, zaten 2021 için planlanmış oyunlar için gibi görünüyor. ekipler, süreçleri geciktiren ve nihayetinde genellikle geliştirmeyi yavaşlatan yeni evden çalışma kurulumlarını kullanmak zorunda kaldı. Etelenen oyunların hepsinin bir listesini topladık.

Bu listedeki oyunların ya somut çıkış tarihleri ya da bir çıkış penceresi vardı, bu nedenle 2022 için duyurulan Overwatch 2 ve Diablo 4 gibi bazı oyunlar dahil edilmedi. Ayrıca bir oyunun listede olması için 2021’de ertelenmesi gerekmiyordu, sadece ertelenmesi gerekiyordu. Oyun piyasaya sürüldükten sonra bu listeden kaldırıldı.

Horizon: Forbidden West

Haftalarca cevapsız kalan söylentilerin ardından Sony, Gamescom’un Açılış Gecesi Canlı etkinliği sırasında Horizon; Forbidden Weat‘in ertelendiğini resmen doğruladı. Oyun şimdi 18 Şubat 2022’de geliyor, ancak orijinal oyunu 60 fps’ye çıkaran bir PS5 yaması aynı gün piyasaya sürüldü, görünüşe göre beklemeyi biraz daha kolaylaştırmak için. Bu tatilde PS5’i büyük bir özel AAA oyun sürümü olmadan bırakıyor.

Nobody Saves the World

Guacamelee’den sıradaki oyun! stüdyo Drinkbox, Nobody Saves the World oyununu 2022’nin başlarına erteledi. Bu, stüdyonun Guacamelee ile yaptığı böyle bir özelliğe sahip ilk oyun! yalnızca yerel bir işbirliği modunu destekliyor. Lansman sırasında oyun Xbox Game Pass’te olacak ve Xbox Series X|S, Xbox One ve PC’ye gelecek.

Abandoned

Başlangıçta 2021’in sonlarında çıkması planlanan Abandoned from Blue Box Game Studios, şimdi daha sonraki bir tarihte gelecek. Proje hakkında çok az şey biliniyor, belirsiz mesajları çevreleyen sorular ve Hideo Kojima ve Silent Hill’e kasıtlı olarak yapılan alaylar projeye bazı tartışmalar getirdi. Kojima’nın dahil olduğuna dair bir kanıt yok ve geliştirici bunu birkaç kez açıkça söyledi.

Lone Echo II

Ready at Dawn, bir süredir Oculus’un bir yan kuruluşu ve stüdyo yalnızca VR oyunları üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri olan Lone Echo II, Oculus cihazlarında mevcut olan en büyük oyunlar arasında yer alacaktı ve hala 2021 için planlanmış olsa da, yakın tarihli bir gecikme, 2019’dan 2020’ye ve 2021’e ertelendikten sonra onu yılın ilerisine itti.

Life is Strange: Remastered Collection

Life is Strange: True Colors‘ı da bitiren geliştirme ekibi üzerindeki baskıyı hafifletmek için Life is Strange: Remastered Collection‘ı erteleme kararı alındı . Paket şimdi 2022’de gelecek ve Life is Strange ve Life is Strange 2’nin yükseltilmiş sürümlerini içeriyor. Ayrıca True Colors’ın Switch sürümü de beklenenden daha geç gelecek. Ancak yine de 2021’in sonundan önce bekleniyor.

Evil Dead: The Game

Ünlü korku-komedi dizisi Evil Dead: The Game‘e dayanan çok oyunculu korku oyunu, 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında piyasaya sürülecek şekilde planlandı. Tek oyunculu seçeneği de ekleyerek Şubat 2022 alındığı söyleniyor.

Icarus

Orijinal DayZ yaratıcısı Dean Hall’dan uzun zamandır beklenen bir sonraki oyun olan Icarus, Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanan bir bilimkurgu hayatta kalma oyunudur. Ancak, kesinleşmiş bir tarih olmadan Kasım’da geleceği söyleniyor. Beta dönemleri lansmanına kadar sürecek.

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction‘ın Ubisoft E3 sunumu aracılığıyla yeniden halka sunulmasından sadece bir ay sonra şirket, oyunu Ocak 2022’ye ertelemeyi seçti. Ana serinin yan ürünü, franchise için büyük bir çıkış olan bir uzaylı tehdidine odaklanıyor ve çapraz oyun ve çapraz ilerleme için planlanan destekle, geliştirme ekibinin açıkça ekstra zamana ihtiyacı vardı.

Resident Evil Re:Verse

İlk olarak Resident Evil Village ile gelmesi planlanan ve daha sonra Temmuz ayına ertelenen Resident Evil Re:Verse, 2022’de çok oyunculu oyun anlayışını oyunculara getirecek. Serinin geçmişinden karakterlere sahip üçüncü şahıs nişancı, aynı zamanda serideki diğer klasik oyunlardan, bazı ortamlardan da yararlanıyor.

Riders Republic

Başlangıçta Şubat ayında piyasaya sürülmesi planlanan Ubisoft, ekstrem spor oyunu Riders Republic‘i piyasaya sürülmeden yaklaşık bir ay önce erteledi. Daha sonra, planlanan Eylül lansmanından kısa bir süre önce benzer bir şey yaptı ve oyunu 28 Ekim‘e çekti.

0
0
0
0
0
46
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish