Haberler

Blizzard, Overwatch’ta McCree’nin Adını Değiştiriyor [Güncelleme]

Blizzard bugün Twitter’da Jesse McCree yeniden adlandıracağını ve Overwatch’ın bir sonraki hikaye yayınının başlangıcını geciktireceğini duyurdu. Değişiklik, kovboy karakterinin adının verildiği gerçek hayattaki geliştiricinin, şirketi yaygın cinsel taciz ve ayrımcılıkla suçlayan California davasının devam eden çalkantılı süreci nedeniyle şirketten ayrılmasından sonra geldi.

Geliştirme ekibi yaptığı açıklamada, “Overwatch evrenini kapsayıcılık, eşitlik ve umudun daha iyi bir geleceğin yapı taşları olduğu fikri etrafında oluşturduk” dedi. “Değerlerimizi en iyi nasıl karşılayacağımızı tartışmaya ve onları yansıtan bir oyun dünyası yaratma taahhüdümüzü göstermeye devam ederken, şu anda McCree olarak bilinen kahramanın adını Overwatch’ın ne olduğunu daha iyi temsil eden bir adla değiştirmenin gerekli olduğuna inanıyoruz.”

Blizzard daha önce Eylül ayında Overwatch’da yeni bir anlatı yayını başlatmayı planlamıştı, ancak McCree’nin önemli bir rol oynadığı için içerik yılın ilerleyen zamanlarına ertelendi. Bu arada oyuna yeni bir FFA haritası eklenecek.

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR