Haberler

Geliştiricilere göre VALORANT hile raporu oranları tüm zamanların en düşük seviyesinde!

Riot Games, hilecilerin oyun deneyimini mahvetmesini önlemek için çok çalışıyor.

VALORANT hile karşıtı ekip üyesi Matt “K3o” Paoletti bugün yeni bir raporda hile için rapor oranlarının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu açıkladı.

Sonbahar 2021 VALORANT hile karşıtı güncelleme, oyunculara şimdiye kadar kaydedilen ilerlemeyi ve ekibin hilecilerin Riot Games’in FPS deneyimini mahvetmesini önlemek için sürekli olarak nasıl çalıştığını hatırlatıyor. Paoletti, ilk VALORANT Şampiyonlar Turunun “gerçekten iyi geçtiğini” ve takımın rekabetçi bütünlüğü korumak için profesyonel oyuncuları açık elemeler kadar erken değerlendirdiğini doğruladı. Önceki meta-oyun sistemi güncellemeleri de hilecilerle mücadeleye yardımcı oldu ve hile için rapor oranlarının aşağı yönlü bir eğilim göstermesine neden oldu.

VALORANT’ın artan popülaritesi, hile yapanlar için bir “küresel pazar” yarattı ve Riot sürekli olarak eğrinin önünde olmak için çalışıyor. İyi haber şu ki, hile için rapor oranları tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğundan, çalışma meyvesini veriyor, bu da oyuncuların oyunlarında daha az sorunla karşılaştığı anlamına geliyor.

Paoletti, oyuncuları sorunlu oyuncuları bildirmeye devam etmeye ve takım notları okuduğu için yorum bölümünde spesifik olmaya teşvik ediyor. Hile yapanlarla ilgili daha az rapor iyi haber olsa da, ekibin sorunun önüne geçmek için çok çalışmaya devam etmesi gerekiyor.

Paoletti, “Evet, VALORANT’ta hala hileciler var ve bir şekilde her zaman var olacaklar” dedi. “Ancak, hile yapmanın sürdürülebilir bir şekilde düşük bir seviyede olduğundan ve en önemlisi hile yapmanın hiçbir zaman uzun vadeli rekabet başarısı için geçerli bir yol olmadığından emin olmak için hem operasyonel hem de teknik gelişmeler yoluyla çok fazla zaman harcadık. Oyunları olabildiğince güvenli tutmak ve aynı zamanda hilecilerle silahlanma yarışının her zaman önde olduğumuz bir hızda olmasını sağlamak arasındaki dengeyi kurmalıyız.”

Ekip, III. Perde ve Dördüncü Bölümde hilecilerin oyunu mahvetmesini önlemeye devam edecek. Ayrıca, dolandırıcıların düşük dereceli oyuncuları artırmak gibi oyunu dolaylı olarak etkilemek için kullanabileceği “diğer oyun bütünlüğünü kötüye kullanma biçimlerine” de odaklanacak. Siber güvenlikteki ilerlemeler, Riot’un “dolandırıcıları daha iyi tanımlamasına ve engellemesine” de olanak tanır.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR