Haberler

PS4 dahili pil sorunu Sony tarafından düzeltildi

Sony, 9.00 ürün yazılımı güncellemesiyle sorunu görünüşte düzeltti.

PS4 dahili pil sorunu görünüşe göre Sony tarafından giderildi.

Buradaki soruna aşina değilseniz, bu yılın başlarında PS4 konsolunun dahili pilinin belirli bir süre sonra kaçınılmaz olarak öleceği bildirilmişti. PS4 oyuncuları, tarih ve saati senkronize etmek için PS4 kalıcı olarak PlayStation Network’e bağlı olmadığı sürece, dahili CMOS pili çalışmadan ve tarih ve saati takip etmeden bir oyuna başlamayı umamayacağından, bu oldukça büyük bir sorundur.

Ancak Sony kaçınılmaz olarak PS4 için PlayStation Store ve PSN işlevlerini kapatmaya karar verirse ne olur? Bu, işlevsel bir CMS pili olmayan mevcut PS4 konsollarının hiçbir oyunu başlatamayacağı ve etkin bir şekilde gereksiz hale getirileceği anlamına gelir. Ne de olsa dünyada 100 milyondan fazla PS4 konsolu var.

Ancak YouTube’daki Modern Vintage Gamer , PS4 CMOS pilinin bitmesiyle bu sorunun artık çözüldüğünü iddia ediyor. YouTube kanalı, mükemmel bir arıza videosunda, PS4’teki bir CMOS pilinin PSN ile bağlantısı kesilirken çıkarılmasının, konsolun indirilen veya disk tabanlı oyunları başlatmasını nasıl hemen durdurduğunu gösteriyor.

YouTube kanalı, PS4 için en son 9.00 üretici yazılımı güncellemesinin bu sorunu gerçekten çözdüğüne dair raporları duydu ve söylentileri test etmeye karar verdi. PlayStation’ın sorunu tamamen çözdüğü ve dahili bir CMOS pili ve PSN bağlantısı olmayan PS4 kullanıcılarının hem dijital hem de disk tabanlı oyunları başlatmasına ve oynamasına izin verdiği ortaya çıktı. Tüm PS4 sahipleri için harika bir haberden başka bir şey değil ve Modern Vintage Gamer’ın Sony’yi düzeltmesi için övdüğü bir şey.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir