Haberler

Amazon, Prime üyeliğinin maliyetini yükseltiyor!

Şirketin son üç aylık kazanç raporuna göre Amazon, dört yıldır ilk kez Prime üyeliğinin fiyatını artırıyor.

Prime üyeliğinin yıllık fiyatı 119$’dan 139$’a yükselirken, aylık fiyatlar 12.99$’dan 14.99$’a yükselecek. Yeni artırılan fiyatlar 18 Şubat’ta yürürlüğe girecek, aboneler ise fiyat değişikliğini 25 Mart’tan sonraki ilk yenilemelerinden sonra görecekler. TL düzenlemesi bilinmiyor.

Kullanıcılara özel bonus içerik sağlayan premium Twitch aboneliği olan Prime Gaming, bu genel fiyat değişikliğiyle birlikte daha sonra fiyatını artıracak. Hizmet, Amazon Prime üyeliğine bağlı ve genel hizmetle birlikte bu yeni fiyatların uygulanmasını görecek.

Amazon, bu ani fiyat artışının nedeni olarak son 1 milyar dolarlık anlaşmayı gösterdi. Bunun yanı sıra Amazon, The Wheel of Time, Lord of the Rings: Rings of Power ve The Boys’un son sezonu da dahil olmak üzere video kitaplığını önemli ölçüde artırdı. Amazon’un en son satın aldığı Yüzüklerin Efendisi’nin üretim maliyetinin 465 milyon dolardan fazla olduğu bildiriliyor.

Platformun sürekli artan kullanılabilir medyasının yanı sıra Amazon, şirketin aynı gün teslimat özelliğinin, eczane teslimatının ve müzik bölümünün hepsinin fiyatı artırma konusundaki nihai kararda rol oynadığını iddia ediyor.

Amazon, IGN’ye göre 200 milyondan fazla kullanıcının mevcut şovlarını ve filmlerini kütüphanesinde yayınladığını bildirdi. 147 milyar doların üzerinde net satış ve 14,3 milyar doların üzerinde net gelir elde eden Amazon, dünyadaki en karlı akış platformlarından ve şirketlerinden biri olmaya devam ediyor.


Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR