Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Battlefield 2042 Ortaklığı İçin Xbox Fragmanı Bilim Kurgu Distopyasını Büyütüyor

Xbox ve Battlefield 2042 arasındaki ortaklığın yeni fragmanı, bilimkurgu distopik alt tonlarıyla geleceğin oyun olasılığını gözler önüne seriyor.

Battlefield 2042 ortaklığı için en yeni Xbox fragmanı, bilim kurgu distopyasını canlandırıyor. Oyunun yayıncısı Electronic Arts, Haziran ayında yaptığı bir basın açıklamasında Microsoft’un Xbox Series X/ S’ini Battlefield 2042’nin “resmi konsolları” olarak onayladı . Ancak Battlefield video oyunu serisinin en yeni bölümü Xbox konsollarına özel değil. Aslında oyunun sürümleri hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’te çıkacak. EA ve Microsoft’un yeni ortaklığı, Xbox oyuncularının özel oyun içi içeriğe veya oyunun optimize edilmiş performansına erişebileceğini gösterebilir. Yaklaşan birinci şahıs nişancı video oyununun önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Xbox birkaç fragmanla beklenti oluşturuyor.

Oyunun üç ana oyun modunda (klasik çok oyunculu All-Out Warfare modu, işbirlikçi çok oyunculu Hazard Zone modu ve özelleştirilebilir Portal modu), mevcut nesil konsollardaki oyuncular, toplam 128 oyuncudan oluşan savaş ekiplerinde oynayabilecekler.

Bilgisayar kontrollü yapay zeka, sunuculardaki herhangi bir boş yeri dolduracak, böylece oyuncular herhangi bir zamanda çok sayıda düşman savaşıyla karşılaşabilecekler. Oyun gelecekte geçeceği için, oyuncular ABD ve Rusya arasında devam eden savaştan sağ çıkmanın yanı sıra hayatı tehdit eden bir iklimi dolaşmak zorunda kalacaklar.

Xbox ve Battlefield 2042 arasındaki ortaklığın yeni fragmanı, bilimkurgu distopik alt tonlarıyla geleceğin oyun olasılığını gözler önüne seriyor. “Oyunun geleceğini hayal edin” başlıklı fragman, 2042’de “kuantum teknolojisiyle desteklenen” ve “gerçekten ayırt edilemez” oyunların geleceğini öneriyor. İnsanlar, “saniyede bir kentilyon kayan nokta işlemi” ve “yaşayan düşünen yapay zeka” ile holografik bir arayüz aracılığıyla oynayabilir. Fragman, gelecekteki bir Xbox denetleyicisinin iç mekanizmalarını gösterir ve son Battle 2042 fragmanından gelecek aynı oyuncuyu göstererek sona erer. Fragman boyunca küçük harflerle, altta iki sorumluluk reddi beyanı görünür: “Gameplay Imagined” ve “Ya akıllı optik cihazlar ve sinirsel arayüzlerle uyumlu olabilirse? Olasılıklar sonsuzdur.”

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın