Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Battlefield 2042, Steam’de ilk kez 1.000 oyuncunun altına düştü

Battlefield 2042’nin zorlu çıkış süreci, 2022’nin ilk aylarına kadar uzandı. Battlefield 2042 Yayınlandıktan sonra, içerik eksikliği ve sayılamayacak kadar çok hata nedeniyle eleştirildi. Oyunun her yönünün bir tür sorunu varmış gibi görünüyordu, hem konsoldaki hem de PC’deki oyuncular bu sorunları fazlasıyla yaşıyordu. Görünüşe göre Battlefield 2042’nin PC versiyonu konsollardan daha fazla düşüş yaşadı. Pazartesi günü hayranlar, Battlefield 2042’nin lansmanından bu yana ilk kez Steam’de 1.000 eşzamanlı oyuncunun altına düştüğünü keşfetti.

Steam, oyuncuların çoğunun Battlefield 2042’yi satın aldığı ve şu anda PC’de oynadığı platformdur. Bazı oyuncular EA’nın kendi Origin istemcisini kullanırken, Steam PC oyuncularının en çok kullandığı platformdur. Battlefield 2042, Steam’de tüm zamanların en düşük eşzamanlı kullanıcı sayısına düştü.

Battlefield 2042’nin topluluğun gözünden bu kadar düşmesinin birçok nedeni var. Belki de en büyük sebep, EA ve DICE’ın son altı ay içinde sezonluk içerik sunamamasıdır. Ayrıca, lansman sırasında mevcut olan hataların çoğu, oyun içinde hala oyuncuları rahatsız ediyor. Geliştiriciler, sorunları küçük yamalar ve güncellemelerle düzeltmeye çalıştılar, ancak bunlar ya etkisiz kaldı ya da ek sorunlar yarattı.

Eşzamanlı Steam kullanıcı sayılarının konsollarla nasıl karşılaştırılacağı tam olarak belli değil. Bununla birlikte, oyuncular hem PlayStation hem de Xbox’ta çevrimiçi lobi bulmanın oldukça zor olduğunu bildirmişti.

Battlefield 2042, bu yaz için planlanan ve ilkbahardan ertelenen bazı içeriklere sahip. Bu, oyunun şimdiye kadar aldığı ilk sezonluk içerik olacak. Ancak, bu güncelleme geldikten sonra ne olacağı herkesin tahminidir. Oyuncu sayıları düşmeye devam ederse, EA’nın Battlefield 2042’yi güncellemek için kaynak ayırması pek olası görünmüyor. Ancak, Birinci Sezon güncellemesinin gelmesi bazı oyuncuları oyuna geri çekecek ve BF2042’ye biraz daha uzun ömür verecek.


Kaynak

0
0
0
0
0
13
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish