Haberler

E3 2022 iptal edildi, ancak 2023 için bir geri dönüş planlanıyor.

E3 2022 yüz yüze veya çevrimiçi olarak resmi bir etkinliği olmayacak.

2022’de bir E3 olmayacak. İptal, 2022’yi iki buçuk yıldan fazla bir süredir E3’ün gerçekleşmediği ikinci yıl yapıyor. Diğer E3’süz yıl, Covid-19 pandemisinin başlangıcındaki kilitlenmeler nedeniyle etkinliğin iptal edildiği 2020’idi

Eğlence Yazılımları Derneği’nin yıllık ticaret etkinliği 1995’te başladı ve yıllar içinde önemindeki dalgalanmalara rağmen (2007 korkunçtu), sürekli olarak oyun endüstrisinin en önemli etkinliği olarak kabul edildi. Geçen yıl bir E3 vardı, ancak Los Angeles Kongre Merkezi’nde şahsen yerine çevrimiçi olarak yapıldı. Bu yıl, fiziksel veya çevrimiçi bir E3 olmayacak. ESA’ya göre, bu genel olarak E3’ün sonu olmasa da tamamen iptal edildi.

Bu yılki soru şimdi E3’ün yokluğunu ne kadar fark edeceğimiz olacak. Bu günlerde, hem oyuncuların hem de endüstrinin zihninde E3, her Haziran ayında Twitch, YouTube ve LA Kongre Merkezi içinde ve çevresinde gerçekleşen ve hepsi resmi olarak ilişkili olmayan birçok etkinlik ve toplantının bir araya gelmesi haline geldi. 

Microsoft, Sony, Nintendo ve büyük oyun yayıncılarının gösterişli E3 basın toplantıları geçmişte resmi olarak E3 etkinlikleri olarak kabul edildi, ancak son yıllarda bu şirketlerden bazıları kendi işlerini yapmayı seçti. Örneğin Sony, E3 2021’i atladı ve son yıllarda EA, E3 haftasında EA Play Live’a ev sahipliği yaptı, ancak E3’ün bir parçası olarak değil.

Geoff Keighley, her yıl düzenlenen Oyun Ödüllerini üretmenin ve ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Yaz Oyunu Festivali ile E3 haftasında da büyük bir varlık haline geldi. E3 2022’nin iptal haberinin ardından göz kırpan bir emoji tweetledi. Daha sonra, Summer Game Fest’in dönüşünü resmen duyurdu.

Geçen yıl, daha büyük konferansların yanı sıra bu Haziran’da geri dönebilecek bir dizi başka E3 bitişik akışı da vardı. Bir kongre merkezi katının başlaması beklenmediğinden, bu yılki E3’te geçen yıla kıyasla eksik olan tek şey harf ve sayı olabilir. Haziran ayının o haftasında, öncesinde ve sonrasında çok sayıda etkinliğin gerçekleşmesini bekliyoruz.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir