Uncategorized

En İyi 10 Co-op Oyun

Arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçireceğiniz 10 oyun.

1. Splinter Cell Conviction

Splinter Cell: Conviction’ın ana hikayesini tamamlayıcı bir mod olarak bile, co-op kampanyası, gölgelerden tonlarca kötü adamı ortadan kaldırmak için bir arkadaşla ekip kurmanın heyecan verici ve eğlenceli bir yolu olarak kesinlikle parlıyor. Sam Fisher’ın hikayesinin giriş bölümünde, ölümcül bir karaborsa satışını durdurmak için birlikte çalışan bir ABD ve Rus ajanının rollerini üstleniyorsunuz ve bazı şaşırtıcı, sinematik yayından kaldırmalar yapmak için “Mark and Execute” mekaniğini birlikte kullanabilirsiniz.

Karanlıkta çömelirken, farklı yollara gitmek için ayrılırken gerilimi artırırken veya kendilerini savunmasız bir duruma sokan arkadaşınızı korurken, açıkta kalan partnerinize saldırmaya çalışırken araya girenleri temiz ve sessizce toplarken iletişim çok önemlidir. Bu şaşırtıcı derecede etli kampanya, bir işbirliği hikayesinin şimdiye kadarki en şaşırtıcı ve heyecan verici sonlarından biriyle sona eriyor ve bu da arkadaşlığınızı biraz zorlayabilir.

Tek sıkıntı, sunucuların 2019’da kapatılarak 2021’de oynamayı son derece zor hale getirmesi. Hem Splinter Cell’i hem de bu inanılmaz işbirliği modunu herkesin oynaması için geri getirmenin tam zamanı olmasının bir başka nedeni.

2. Overcooked 2

Overcooked 2’deki fırlatma mekaniğinin eklenmesiyle, seviye tasarımı, biraz yönetilebilir bir kenarda sallanmaktan tam, neşeli mutfak kaosuna dönüştü. Hikaye kampanyalarında, hareket halindeki yemek kamyonları, okyanustaki korsan gemileri, aktif yanardağlar üzerinde yiyecek fırlatan ve normalde bir tabak spagetti pişirmeyi planlamayacağınız diğer çeşitli yerler arasında gidip gelen şefler var.

Kusursuz koordinasyonu sağlamak ve her mutfağın tuhaflıklarının ince ayarını anlamak, mükemmel derecelendirmeler elde etmenin anahtarıdır ve bu gerçekten yalnızca birlikte çalışan en istekli şeflerin başarabileceği bir başarıdır.

3. Streets of Rage 4

Street of Rage 4, serideki son girişten 15 yıl sonra ortaya çıkmasına rağmen, bir nostalji oyunundan başka bir şey değil. Bu, tüm zamanların en iyi dövüş oyunlarından biridir, doğrudan doğruya ve kooperatif modunda daha da parlıyor ve sadece hayatta kalmak için daha iyi bir şansınız olacağı için değil, zorlu zorluk. Her şeyden çok, Streets of Rage’i bu kadar harika bir kooperatif oyunu yapan şey, ulaşılabilirlik ve derinlik dengesidir.

Hemen oyuna dahil olmak, zorluğu ve asistleri tercihinize göre ayarlamak ve franchise’ın tüm ayrıntılarını bilmeyen biriyle bile eğlenmek çok kolay. Ancak Streets of Rage 4’ün mekanik derinliğini gerçekten nasıl kazacağını bilen bir grup gaziyi bir araya getirin ve özellikle piyasaya sürüldükten sonra piyasaya sürülen Mr. X Nightmare Survival modu DLC ile mümkün olduğunca uzağa gitmek için kendinize meydan okumak daha da eğlenceli.

Çitin hangi tarafında olursanız olun, yerden metal bir boru alın, çöp kutusundan sağlık için bir elma alın ve etraftaki en eğlenceli kooperatif oyunlarından birine atlayın.

4. Divinity Original Sin 2

Açık ilham kaynağı Dungeons and Dragons gibi, Divinity Original Sin 2 son derece eğlenceli bir işbirliği deneyimidir, ancak birlikte oynamak için doğru ortağı veya grubu bulmayı gerektirir. Ne de olsa, tonlarca diyalog, karakter özelleştirme seçeneği ve sıra tabanlı dövüş ile inanılmaz derecede yoğun bir RPG, ancak o doğru kişiyi veya derinliği ile etkileşime girmeye istekli insanları bulursanız ve sizin gibi tam bir kampanya taahhüt eder. bir D&D grubu olan Divinity Original Sin 2, unutulmaz bir işbirliği deneyimidir.

Her dövüş, gerçekten zorlu savaşların üstesinden gelmek için partiniz ile koordineli hareket etmeniz, ileriye dönük hamleler planlamanız ve kendi karakterinizin benzersiz becerilerini dikkatli bir şekilde kullanmanız gereken kendi ortak bulmacasıdır. Ve tıpkı iyi bir D&D oyunu gibi, hikayeyi bir grup olarak keşfetmek, seçimlerinizin dünyayı nasıl etkilediğini keşfetmek ve hedeflerinize ulaşmak için birlikte çalışmakla ilgili.

5. Monster Hunter World

Monster Hunter: World, çok oyunculu modda karmaşıklığını, zorluğunu ve merak duygusunu mükemmel bir şekilde koruyor. Harika bir tek oyunculu deneyim, kooperatifte diğer avcılarla birlikte muhteşem kategoriye fırlatılıyor. İster fantastik bir canavara karşı avlanırken, ister merkezde sadece aptallaşıyor olun, zorlu bir savaşa hazırlanmanın canlandırıcı sürecini paylaşmak ve dişlerinizin derisinden zar zor başarmak, arkadaşlarınızla deneyimlemeniz gereken bir şeydir. sadece Palicos’un.

Kabul etmek gerekir ki, arkadaşlarla ana hikayeyi oynamak bazen biraz can sıkıcı olabilir, ancak hikaye görevleri, Monster Hunter: World’ün sunduğu yüzlerce saatlik maceranın gülünç derecede küçük bir kısmıdır, özellikle de çoğu zaman. Final Fantasy 14 crossover’dan tanınabilir MMO mekaniğine sahip göz korkutucu Behemoth veya gerçekten zor, kemerli Elder Dragons ve hepsinden en zorlu Fatalis gibi “oyun sonrası” içerik, takımlar halinde oynandığında en iyisidir.

6. Left 4 Dead 2

Left 4 Dead oyunları, oyuncuları 28 Days Later veya Zack Snyder’ın Dawn of the Dead yeniden çevrimi zombi filmlerinin video oyunu versiyonuna bırakıyor. Yani, siz ve bazı arkadaşlarınız, binlerce aç ve çok hızlı zombiye karşı. Geliştiricilerin ilk çıkışından beri yeniden yakalamaya çalıştıkları bu sihirli deneyimde ölümsüzlerin lejyonlarından kurtulmak istiyorsanız ekip çalışması çok önemlidir.

Tüm oyuncular birlikte çalışırsa, sürekli iletişim kurarsa ve grup içinde belirli roller üstlenirse, her kampanyanın hedeflerine çok daha ulaşılabilir. Left 4 Dead’in en dahiyane içeriklerinden biri, ekibinizin ilerlemesini izleyen ve ne kadar iyi yaptığınıza bağlı olarak zorluğu azaltan veya artıran AI direktörüdür. Çok iyi gidiyorsanız, AI Direktörü başarıyı pratikte bir kabusa dönüştürebilir ve yanınızda gerçek insan arkadaşlarının olması, üstesinden gelmeniz için ihtiyacınız olan avantajı sağlayabilir.

7. Sea of Thieves

Bir korsan şapkası takıp tuzlu dalgalara yelken açarak hazine ve mucize arayışına girme hayalleri kuranlar için Sea of Thieves tam size göre bir oyun. Değerli hazineye giden ya da 4 korsan gemisi The Galleon’a personel sağlayan irfan dolu Tall Tales’tan sudaki düşman gemileriyle savaşmaya; koordineli bir arkadaş grubu, bu gösterişli dünyada her şeyi çok daha kolay yönetilebilir ve eğlenceli hale getiriyor.

Deniz kötüleri adalarına ayak basarken ve güçlü korsan kaptanlarıyla mağaralara girerken mürettebatınızın yanınızda olması, bol bir yolculuk sağlamak için her zaman en uygunudur. Deniz gecekondu şarkılarına eşlik etmek için banjo ve hurdy-gurdy ya da içkiye dayalı dostluklar için bir maşrapa gibi eldeki korsan öğeleri koleksiyonuyla her an eğlence başlayabilir.

8. It Takes Two

Hazelight Studios’un sadece bu yıl piyasaya sürülen mükemmel co-op macerası ve yine de o kadar iyi ki tüm zamanların en iyi co-op oyunlarının üst kademesinde bir yeri hak ediyor.

It Takes Two’nun işbirlikçi bir deneyim olarak başarısının anahtarı, her zaman bir co-op platformer olarak özünü korumasıdır, ancak her yeni alanda kuralları ve iki karakteri Cody ve May’in nasıl etkileşime girmesi gerektiğini değiştirir. herbiri. Sonuç, her zaman taze hissettiren ve kooperatif ortaklarını her zaman birlikte çalışmanın yeni yollarını bulmaya teşvik eden bir oyundur.

Oyun bir tamirciyle yapabileceği her şeyi yapmış gibi hissettiğinde, en az önceki kadar eğlenceli olan yeni bir oyuna geçiyor. Ve en önemlisi, kelimenin tam anlamıyla tek başına oynanamayacağı için her şey eşinizle işbirliği yapma fikri etrafında inşa edilmiştir.

9. Rock Band 4

Guitar Hero plastik enstrüman trendini başlatmış olabilir, ancak Rock Band çıktığında, bunu bir co-op fenomenine dönüştürdü ve gerçekten Rock Band oyunlarından herhangi birini buraya koyabilirken, Rock Band 4 ile gidiyoruz. çünkü 2021’de oynamak için en uygun olanı ve kemerinin altında yıllarca yineleme var.

Rock Band, iki temel nedenden dolayı oldukça basit bir şekilde nihai dört oyunculu kooperatif deneyimidir: Her şeyden önce, hangi enstrümanı çalıyor olursanız olun, türler ve dönemler arasında uzanan geniş bir katalog ile çok iyi bir ritim ve karaoke oyunu. Ama ikinci olarak, Rock Band’in başka hiçbir oyunda olmayan benzersiz bir sosyal yönü var.

10. Portal 2

Portal 2, tüm zamanların en büyük bulmaca oyunlarından biridir, ancak daha da etkileyici olan şey, o muhteşem tek oyunculu kampanyaya ek olarak, bunun üzerine, bize göre, en iyi kooperatif deneyimidir. tüm zamanların. Mükemmel tempolu, zekice birçok alana bölünmüş, her biri farklı bir bulmaca tamircisine odaklanmış ve beceri testleri ile zihin testleri arasında tam olarak doğru karışımı vuruyor.

Bulmacaların kendileri her zamankinden daha karmaşık, özellikle de artık tek oyunculu modda iki portalın aksine çalışmak için dört portalınız olduğundan, ancak bir şekilde asla sinir bozucu olmuyorlar çünkü deney yapmak, bulmacayı parça parça bir araya getirmek her zaman eğlencelidir. bit ve sesli sohbet veya akıllı ping sistemi aracılığıyla arkadaşınızla işbirliği yapın. 10 yıl sonra bile, bir arkadaşla Portal 2 oynamak gibisi yok.

Kaynak

43
48
38
10
43
7
10
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X