Rehberler RPG / MMORPG

En İyi GTA 5 Modları, GTA 5’de Nasıl Mod Kurulur? (İndirme Linkleri dahil)

GTA V’nin 2013’teki ilk sürümünden bu yana, oyun için binlerce ve binlerce mod oluşturuldu. Mod oluşturma topluluğu, oyun oynama konusunda en tutkulu topluluklardan biridir ve aynı şey, herhangi bir Rockstar Games yapımı söz konusu olduğunda da geçerlidir. Ancak GTA V, stüdyonun bugüne kadarki en başarılı sürümü olduğu için, GTA V’in mod desteği diğer oyunlara nazaran daha iyi durumda.

Pek çok oyuncunun modlarla ilgili tek sorunu, oyun içinde çalışabilmeleri için onları nasıl indirip kuracaklarını öğrenmektir. Süreç, teknoloji konusunda bilgili olmayan oyuncular için kafa karıştırıcı olabilir. Ayrıca, oyunun ilk çıkışından tam dokuz yıl sonra, 2022’de hangi modların yükleneceğini bulmanın zorluğu da var. Bu rehberimizde oyuncular, GTA V’te modları nasıl indireceklerini ve hangilerini ilk önce kurmaları gerektiğini öğrenebilirler.


GTA V’e mod nasıl kurulur?

Oyuncular hangi modları kurmaları gerektiğini öğrenmeden önce, onları nasıl indireceklerini bilmeleri gerekir. Rockstar Games’in GTA Online’da mod kullanımını yasakladığı için, oyuncuların modları yalnızca tek oyunculu olarak kullanabileceği belirtilmelidir. Oyuncular modlar etkinken GTA Online’a girmeye çalışırlarsa, yasaklanırlar.

GTA V’de mod indirmenin birkaç adımı vardır. Sürecin ilk bölümü aşağıda açıklanmıştır.

1_ OpenIV.com‘u ziyaret edin ve ana sayfadaki yeşil Şimdi İndir düğmesine basın
2_ İndirmeyi tarayıcınızdan açın ve uygulamanın düzenlediği yükleme adımlarını izleyin
3_ Kurulum adımları tamamlandıktan sonra OpenIV’i başlatın ve Grand Theft Auto V kutusundan Windows’u seçin.
4_ GTA V oyun dizini için dosya yolunu girin (şu şekilde görünmelidir: C:\SteamLibrary\steamapps\common\Grand Theft Auto V)
5_ Devam’a basın ve ardından OpenIV’in üst görev çubuğundaki Araçlar kutusuna basın
6_ ASI Manager’ı seçin ve ASI Loader ile OpenIV.ASI’yi kurun. İstendiğinde Evet’i seçin


Bu sürecin esas olarak yaptığı şey, oyunculara GTA V modlarını indirip yönetebilecekleri bir araç vermektir. Oyuncular, modlarının durumunu kontrol etmek, bunları kaldırmak veya değiştirmek için herhangi bir zamanda OpenIV uygulamasını açabilir. Sürecin bir sonraki kısmı, indirilecek modları bulmaktır.

1_ GTA5-mods.com‘u ziyaret edin
2_ İndirmek için bir mod seçin. Web sitesinin üst görev çubuğundan belirli bir mod kategorisini seçebilir ve ardından o kategorideki en yeni moddan en popüler modlara kadar sıralayabilirsiniz.
3_ Bir mod seçildikten sonra kutusuna tıklayın ve ardından yeşil İndir düğmesine basın.
4_ Bazı modlar tarayıcınıza bir .rar dosyası indirirken, diğerleri sizi modun en son sürümünün indirileceği bir Github sayfasına yönlendirecektir.
5_ Bir mod .rar dosyası olarak indirilirse, onu açmak için Microsoft Store’dan indirilebilen 7-Zip Dosya Yöneticisi gibi başka bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.
6_.rar dosyası açıldığında, muhtemelen Not Defteri’nde açılabilen bir BeniOku notunu göreceksiniz. Bu size modun nasıl tam olarak indirileceğine dair talimatlar verecektir.
7_ Github sayfasında bir mod varsa, en son sürümü indirin. Bu, modu bilgisayarınızda başka bir konuma çıkarmanız gereken sıkıştırılmış bir dosya olarak indirecektir.
8_ Dosyalar ayıklandıktan sonra, klasörün içeriğini kopyalayıp bilgisayarınızın GTA V oyun dizininin Mods klasörüne yapıştırın. Bu, OpenIV uygulaması için dosya yoluna girdiğiniz dizinle aynıdır.
9_ Dosya içeriğini kopyalayıp GTA V dizinine yapıştırdıktan veya .rar dosyası için talimatları uyguladıktan sonra GTA V’yi başlatın.

Bu işlem, indirilebilen genel modları kapsamakla birlikte, komut dosyalarını kullanan modlar da vardır. Bu, çalışabilmek için başka bir mod olan Script Hook’u gerektirir.

1_Alexander Blade’in hazırladığı Community Script Hook V .NET‘i indirin
2_Sıkıştırılmış dosyayı açın ve içeriği bilgisayarınızda başka bir konuma çıkarın
3_Dosya içeriğini kopyalayıp GTA V oyun dizinine yapıştırın, ancak bunları belirli bir klasöre yerleştirmeyin.
4_Oyun dizininde yeni bir klasör oluşturun
5_GTA5-mods.com’a gidin ve indirmek için bir komut dosyası modu seçin (bunlar genellikle .net ile etiketlenir)
6_Modun sıkıştırılmış dosyasını açın ve içeriği bir kez daha çıkarın
7_Dosyanın içeriğini kopyalayıp GTA V dizininizin yeni klasörüne yapıştırın
8_GTA V’i başlatın ve mod için GTA5-mods.com sayfasında bulunabilecek modu kullanma talimatlarını izlediğinizden emin olun.


Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra oyuncular GTA V’de modları özgürce kullanmaya başlayabilirsiniz.


GTA V’deki En İyi Modlar

İndirilecek modları ararken, seçeneklerin çok olması bunaltıcı olabilir. Bu kategorilerin her birinde seçilebilecek binlerce mod vardır. Her oyuncunun mod deneyimine yönelik istekleri farklı olsa da, 2022 itibariyle en iyi 5 GTA V modunu sizler için derledik.

VisualV

Listedeki ilk mod, yeni nesil konsollarda GTA V’nin son sürümüyle güzel bir şekilde ilişkili olan moddur. VisualV, GTA V’deki dokuların çoğunu iyileştiren bir grafik modudur. Los Santos dünyası, hava durumu, çizim mesafesi ve diğer birçok grafik özelliğin tümü büyük ölçüde iyileştirilmiş olarak şaşırtıcı derecede gerçekçi görünüyor. Bunun gibi bir modun dikkat edilmesi gereken tek yönü, çalıştırmak için güçlü bir makineye ihtiyaç duymasıdır. Daha eski PC donanımına sahip oyuncular, bu modun oyunun FPS’ine neler yapabileceği konusunda dikkatli olmalıdır.

VisualV‘yi GTA5-mods.com’dan indirebilirsiniz.Thanos Modu/Iron Man Mark V

GTA V için en iyi iki Marvel modunu birleştirmeye karar verdik. Thanos modu tam olarak kulağa nasıl geliyorsa onu yapıyor; Oyuncular Los Santos şehrinde Avengers: Infinity War ve Endgame’in ana kötü adamı Thanos olarak dolaşabilirler. Thanos olarak oynayan oyuncular, çok uzak mesafelere atlayabilir, Infinity Gauntlet’in güçlerini kullanabilir ve hatta gözlerinden lazerler çıkarabilir.

Oyuncular kötü adam olarak oynamak istemezlerse bunun yerine Iron Man Mark V modunu indirebilirler. Bu mod, oyunculara güncellenmiş tasarım ve renk şemasıyla Iron Man zırhını verir. Zırh, oyuncuların Iron Man gibi haritada uçmasına, füze fırlatmasına ve makineli tüfek gibi birden fazla silah kullanmasına izin veriyor.

Oyuncular Thanos modunu ve Iron Man Mark V‘i GTA5-mods.com’dan indirebilir.Pokémon Go GTA Sürümü

Pokémon ve GTA dünyasını birleştirmek imkansız gibi görünüyor, ancak Pokémon Go GTA Edition modu sayesinde öyle değil. Bu mod tam olarak oyuncuların hayal edeceği şeydir. Pokémon, Los Santos sokaklarını kirletiyor ve oyuncular Poké Balls kullanarak onları yakalamaya çalışıyor. Oyuncular, Pokémon animesinde Ash’in giydiği kıyafetleri kullanabilir. Pokémon Go modu, oyuncuların gerçek oyundan öğrendiği özelliklerin çoğuna sahiptir, ancak onunla birlikte bazı GTA özelliklerini birleştiriyor.

Oyuncular Pokémon Go modunu GTA5-mods.com’dan indirebilir.


LSPD First Response

Oyuncular zamanlarının çoğunu Los Santos’ta polislerden kaçmaya çalışarak geçirirler. Ancak LSPDFR modu ile oyuncular kanun adamı olabilir. Bu mod, oyuncuların Los Santos’ta bir polis memurunun yerine geçmesini sağlar. Oyunculara bir silaha, ekip arkadaşına ve tamamen etkileşimli bir polis karakoluna erişim hakkı verilir. Bu araçlarla oyuncular kanunları çiğneyenleri durdurabilir ve tutuklayabilir.

Oyuncular LSPD First Response‘u LCPDFR.com’dan indirebilir.


GTA V R.E.A.L. Mod

Bu listedeki son mod, her oyuncunun donanım sorunu nedeniyle deneyimleyemeyeceği bir şeydir. VR modu, oyuncuların bir sanal gerçeklik başlığı takmalarına ve gerçek bir birinci şahıs görünümüyle Los Santos dünyasına adım atmalarına olanak tanıyor. Temel GTA V hikaye modunda yapılabilecek her şey artık bir VR seti ile yapılabilir. Kontroller ve görüş açıları biraz hantal olsa da, genel deneyim sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve GTA V’e yeni bir bakış ekliyor.

Oyuncular GTA V R.E.A.L modunu Geliştiricinin Github sayfası aracılığıyla indirebilir.

Kaynak

1
0
0
0
0
42
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish