Haberler

KOI, Ibai ve Piqué’nin VALORANT’a girmeyi hedeflediği bildirildi!

Raporlara göre organizasyon, uluslararası bir ekiple anlaşmak istiyor. KOI, Ibai ve Piqué’nin VALORANT’a girmeyi hedeflediği bildirildi!

Dexerto’ya göre FC Barcelona’dan Gerard Piqué ve popüler İspanyol yayıncı Ibai Llanos tarafından kurulan en yeni espor organizasyonlarından KOI, VALORANT sahnesine girmek üzere.

Çekirdeği önceki UCAM Esports Club kadrosundan gelen ekibin uluslararası olacağı bildiriliyor. Gabriel “shrew” Gessle, Oskar “PHYRN” Palmqvist ve Ladislav “Sacake’ Sachr”ın UCAM’dan KOI’ye katılması bekleniyor. İspanyol takımından baş antrenörleri ve yardımcı antrenörleri Antonio “Aska” Lozano ve Sergio “Sikako” Rodríguez’in de KOI ile imzalayacağı bildiriliyor. Bu hareket ilk olarak Upcomer tarafından bildirildi.

Üçlüye Joona “H1ber” Parviainen ve Gabriel “starkk” Marques eşlik etmeli. Çiftçinin son resmi takımı, Kasım ortasında bıraktığı Team Finest oldu. Yine de, o zamandan beri meşgul olduğu bildirildi. Dexerto’ya göre Fnatic ile denemelerden geçen oyunculardan biriydi.

Stark ise Temmuz sonunda SAW’dan ayrıldığından beri profesyonel VALORANT’a beş aylık bir ara veren eski bir CS:GO profesyoneli.

KOI, VALORANT serisinin imzasını henüz resmi olarak onaylamadı. Ancak geçen ay organizasyon, League of Legends kadrosunu Barselona’daki Palau Sant Jordi arenasında binlerce kişinin önünde tanıttı. Orada Ibai, KOI’nin bir VALORANT bölümü başlatmayı planladığını ve ilk denemelerin zaten yapıldığını açıkladı.

Takımın Avrupa’nın bölgesel liglerinden biri olan VRL İspanya’da mücadele edeceği bildiriliyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
36
0

Bir cevap yazın