Aksiyon Haberler Macera RPG / MMORPG

Lost Ark’ın bir sonraki güncellemesinde pay2win ürünleri olmayacak.

Lost Ark’ın bir sonraki büyük güncellemesi yaklaşıyor ancak güncelleme 30 Haziran’da geldiğinde, daha önce duyurulan bir ürün seti olan Yoz’s Jar’ı içermeyecek.

Wrath of the Covetous Legion güncellemesiyle MMO’ya gelecek özellikleri özetleyen yeni bir blog gönderisinde Lost Ark’ın yayıncısı Amazon, oyunun son yol haritasında açıklanan Yoz’s Jar kozmetik sisteminin gelecek sürümlerde yer almayacağını belirtti.

Yoz’s Jar, Lost Ark’a yeni bir kozmetik sistem olarak gelecekti ve esas olarak sadece moda amaçlı olsa da, Yoz’s Jar aracılığıyla elde edilen destansı ve efsanevi görünümler, nadirliğe bağlı olarak %1 veya %2 saldırı gücü artışı sağlıyordu. Yoz’s Jar kozmetikleri oyun içi mağazadan Kraliyet Kristalleri aracılığıyla elde edilebilecekti. Ayrıca görünümler daha sonra oyuncudan oyuncuya pazarda satılabilir olacaktı. Oyuncular, oyun içi bir değişim sistemi aracılığıyla altın gibi premium olmayan para birimlerini Kraliyet Kristalleri gibi premium paralarla takas edebilirler. Bu nedenle, oyuncuların gerçek para harcamadan Yoz’s Jar kozmetiklerini satın almaları teknik olarak mümkün olacaktı.

Bu durum mümkün olsa da gerçek para yatırmadan oynayan oyuncuların premium ürünleri satın alabileceği gold miktarına ulaşması pek kolay değil. Bu nedenle kozmetikleri pay2win saymak çok da yanlış olmaz. Amazon pay2win endişelerinin ardından bu görünümleri oyuna getirmemeye karar verdi.

Yoz’s Jar’ın kaldırılmasını açıklamanın yanı sıra Amazon, güncellemenin gelişini kutlamak için oyuncuların alacağı bazı ücretsiz oyun içi hediyeleri ayrıntılı olarak açıkladı. Oyuncular, çeşitli yükseltme malzemeleri ve bir Mokoko Derisi seçim sandığı arasından seçim yapabilecekler.

Amazon, yeni hikaye içeriği ve yeni bir zindanı tanıtacak olan Wrath of the Covetous Legion güncellemesinin tam yama notlarını önümüzdeki hafta yayınlayacak.

Amazon ve geliştirici Smilegate RPG, oyunun devam eden bot sorunlarıyla mücadele etmeye çalışsa da Lost Ark, Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Amazon, Lost Ark ek karakter sınıflarının ekleneceğine söz verdi.


Kaynak

0
1
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın