Haberler

Nintendo mühendisleri Switch Joy-Con kaymasının asla düzeltilmeyeceğini öne sürüyor!

Sürekli mücadele ettiğimiz bir şey.’

Nintendo Switch’in kalıcı kusurlarından biri, oyuncuların kontrolörlerdeki joystickler’e dokunmadıklarında bile yanlış girdileri gözlemlediği bir fenomen olan Joy-Con kaymasıydı. Nintendo, bu konuda yıllardır nispeten sessiz kaldı ve şirket, yeni OLED donanımlı Nintendo Switch OLED’in sorunu çözüp çözmediğini söylemeyi reddetti. Ancak bugün şirket sessizliğini büyük ölçüde bozuyor – ve Joy-Con kaymasının asla tam olarak ele alınmayabileceğini öne sürüyor.

Nintendo Switch OLED’in geliştirilmesiyle ilgili yeni bir Soru-Cevap bölümünde şirket, Joy-Cons’ları daha güvenilir hale getirmek için sürekli olarak iyileştirmeler yaptığını ortaya koyuyor. 2019 Switch Lite ile gelen joystickler, orijinal 2017 Switch’tekilerle aynı değil ve sürekli olarak geliştiriliyorlar.

Ancak Nintendo’nun Teknoloji Geliştirme Bölümü’nün GM’si olarak da görev yapan bir Nintendo yöneticisi olan Ko Shiota, temel olarak Joy-Con’un zaman içinde her zaman yıpranacağını söylüyor.

Parçalar fiziksel olarak temas halinde olduğu sürece, temel olarak aşınmanın kaçınılmaz olduğunu mu kastediyorsunuz?

Shiota: Evet, örneğin araba lastikleri, dönmek için zeminle sürekli sürtünme içinde olduklarından, araba hareket ettikçe aşınır. Aynı öncül ile kendimize dayanıklılığı nasıl geliştirebileceğimizi sorduk ve sadece bunu değil, hem çalışabilirlik hem de dayanıklılık nasıl bir arada var olabilir? Sürekli uğraştığımız bir konu.

OLED modeline dahil olan joystickler, Nintendo Switch, Switch Lite, Joy-Con kontrolörleri ve Pro Kontrolörleri ile birlikte gelen joystickler gibi “tüm iyileştirmelere sahip en son sürüm” diyor şirket. Genel müdür yardımcısı Toru Yamashita, “Analog çubuk parçalar piyasaya sürüldüğünden beri sürekli olarak geliştirildi ve hala iyileştirmeler üzerinde çalışıyoruz” diyor. Joy-Cons’unuzu tamir ettirdiğinizde Yamashita, onarımlar için bu çubukların en son sürümlerini kullanacaklarını söylüyor.

OLED Anahtarı Cuma günü piyasaya sürülecek ve bu iyileştirmelerin Joy-Cons’u zaman içinde kaymaya karşı daha dayanıklı hale getirip getirmediğini bekleyip görmemiz gerekecek. Ancak Nintendo’nun Joy-Con kaymasını tamamen çözmeyi asla beklemediği görülüyor.

Röportajın tamamı uzun, ancak Nintendo’nun donanımı nasıl geliştirdiğini doğrudan duymak için nadir bir fırsat olduğu için tamamını okumaya değer.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR