Haberler

Assassin’s Creed Yapımcısı PlayStation ile Yeni Bir Oyun Sunuyor

Assassin’s Creed yapımcısı Jade Raymond, kendisini yalnızca PlayStation ile uyumlu hale getiren yeni stüdyosu Haven’ın ilk oyunununu teaserladı . Oyunun, potansiyel olarak bir “terabayt” oyun olmak da dahil olmak üzere kesinlikle bazı çok yüksek hedefleri var, bu da yerel dosyaları tamamlamak için kapsamlı akış gerektirebileceği anlamına geliyor.

GI.biz ile yaptığı bir röportajda Raymond, Haven’ın yeni bir IP olan ilk oyununa yönelik tutkularından üst düzeyde bahsetti ve ayrıca Sony ile uyum sağlamanın neden doğru karar olduğundan bahsetti.

Raymond, Haven’ın ilk oyununun “gerçekten iddialı” olacağını ve PS5’in neler yapabileceğini göstereceğini söyledi. Ayrıca oyunun dosya boyutunun gerçekten çok büyük olabileceğini ve oyun akışı teknolojisinin oyunun yürütülmesinde rol oynayabileceğini söyledi. Raymond, Stadia ekibinde Google’da geçirdiği zamandan öğrendiklerini alıyor ve görünüşe göre bunları Haven’a uyguluyor.

“İlk terabaytlık oyunu desteklemek ne anlama geliyor? Bu düzeyde veriyi desteklemek ne anlama geliyor? Bu neslin oyun akışını mümkün kılmak için öğrendiğimiz tüm bu şeyler, bir sonraki kalite düzeyine ulaşmak için ilginç.” dedi. “Yani, teknoloji yığınımızı uyguladığımızı öğrendiğimiz birkaç şey var.”

Raymond, Haven’ın ilk oyunuyla ilgili ayrıntıları paylaşmaya hazır değil, ancak önemli bir sosyal öğeye sahip olacağını söyledi. “Pandemi, oyun oynamanın toplulukları birbirine bağlayan sosyal yapıştırıcı olduğunu kanıtladı. Özellikle genç nesil için yaptığınız şey, arkadaş edinme ve takılma şekliniz bu. Bu gerçekten inşa etmek ve tasarlamak istediğimiz bir şey.” dedim.

Raymond, Haven’ın “remix nesline” yakından baktığını ve yeni oyununu bu kitle için oluşturduğunu da sözlerine ekledi. “Bir süre önce başladı, NikeID ayakkabılarımızı tasarladığımız, profesyonel gazetecilerimizin yazdıklarından ziyade arkadaşlarımızın bloglarını okuduğumuz bir kendini ifade etme çağı var” dedi. “Ve bence bu, TikTok gibi şeylerle daha da ilerlemeye devam etti. Bu, bu IP’nin kalbinde düşündüğümüz başka bir şey. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ötesinde, kendini ifade etme ve remiks konseptini almakla ilgili. sonraki seviyeye.”

Haven’ın ilk oyunu yeni bir IP ve Raymond, amacın “nesiller boyu sürebilen ve insanlar için daha derin bir düzeyde anlamlı hale gelebilecek” bir dünya yaratmak olduğunu söyledi.

“Fakat bu derinliğe sahip, ancak başlangıçtan itibaren hayranlara ait olacak şekilde tasarlanmış bir IP’yi nasıl yaratırız? Assassin’s Creed’i yarattığımızda, gerçekten de yaratıcı ekiplere ait olabilecek bir IP yaratmayı düşünüyorduk. gelecek” dedi. “Tarihin bir anında yer alan ve arkasında Suikastçılar olan herhangi bir şey için bir çerçeve oluşturursak, [bunun] markayla tutarlı olacağını düşündük, böylece takımlar bunu geliştirebilir ve ona sahip olabilir.”

Haven’ın ilk oyunu için PlayStation ile anlaşma konusunda Raymond, Sony’nin “yaratıcı süreci gerçekten anlayan” bir şirket olarak öne çıktığını söyledi. Ayrıca Sony’nin “büyük bir çekici” olan oyun stüdyolarına özerklik verdiğinin bilindiğinden de bahsetti.

“Ayrıca, hepimiz Sony’nin çocukluğundan beri büyük hayranlarıyız. Birinci taraf bir PlayStation oyunu üzerinde çalışmaya başlamanın gerçekten harika bir yanı var. Birçok insan için bu, yapmak istedikleri şeyin bir hayali” dedi. dedim.

Ubisoft’ta orijinal Assassin’s Creed oyunlarını ürettikten sonra Raymond, EA’ya taşındı ve burada hiç çıkmamış yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştı . 2019’da yeni bir dahili Stadia geliştirme ekibi kurmak için Google’a katıldı ve şirket oyun geliştirme stüdyolarını kapatmaya karar verdiğinde Google’dan ayrıldı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir