Genel Haberler

Activision Blizzard çalışanları, Bobby Kotick’in görevden alınmasını talep etmek için greve gitti.

Çağrı, Activision Blizzard CEO’su aleyhindeki patlayıcı yeni iddiaların ardından geldi.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in şirketteki yaygın cinsel tacizden haberdar olduğunu ve 2006’da bir asistanını öldürmekle tehdit ettiğini iddia eden bomba haberin ardından , ABK İşçi İttifakı Kotick’in görevden alınması için resmi bir talepte bulundu ve bir çalışan çağrısında bulundu. bugün yürüyüş.

ABetterABK, “Kendi Sıfır Tolerans Politikamızı oluşturduk” diye tweet attı. “Bobby Kotick CEO olarak değiştirilene kadar sessiz kalmayacağız ve çalışan tarafından seçilen bir kaynak tarafından üçüncü taraf incelemesi için orijinal talebimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün bir grev düzenliyoruz. Bize katılmanızı bekliyoruz.”

ABK İşçi İttifakı, California Adil İstihdam ve Barınma Departmanı tarafından Activision Blizzard’a şirkette ” yasadışı taciz, ayrımcılık ve misilleme hakkında çok sayıda şikayet ” iddiasıyla açılan dava sonrasında kuruldu . Geçen ay Activision , çalışan sözleşmelerinde zorunlu tahkime son verilmesi, daha iyi ücret şeffaflığı ve şirket genelinde çeşitliliği ve temsili iyileştirmeyi amaçlayan yeni politikalar da dahil olmak üzere grubun taleplerine yanıt olarak bir dizi taahhütte bulundu.

ABetterABK, eylemi çalışanlar için “büyük bir kazanç” olarak selamladı ve Ubisoft’taki benzer bir çalışan grubu, Ubisoft’un nispeten buzul değişim hızını vurgulamak için Activision’ın tepkisinin göreceli hızını kullandı. Bu son iddiaların ardından tutumlar önemli ölçüde sertleşti, ancak şu an için Kotick havlu atmaya hazır görünmüyor: Wall Street Journal raporuna yanıt olarak Kotick, bunu “yanlış ve yanıltıcı” olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı ve şunları söyledi: Activision’da değişim yaratma taahhüdünden şüphe duyan herkes “bunun benim için ne kadar önemli olduğunu gerçekten takdir etmiyor.”

Kaynak

0
0
0
0
0
5
0

1 Yorum

Bir cevap yazın

X