Haberler

Overwatch League, 2022 sezonu için kadro yapım kurallarını açıkladı

Overwatch League’in 2021 sezonu playoffları henüz başlamadı, ancak lig şimdiden geleceğe bakıyor. Beşinci sezon başlangıcı ile lig, gelecek sezon için kadro yapım kurallarını açıkladı.

Genel olarak, hayranların beklediği kadar çok değişiklik yok, ancak ligin Overwatch 2’deki beşe beş rekabet sistemine geçişi sonucunda bazı önemli rakamlar değişti.

Takımların, 2021’de gerekli olan yedi oyuncudan aşağı inerek, kadroya en az altı oyuncunun imza atması gerekecek. 2022’ye kadar on iki oyuncu, maksimum kadro büyüklüğü olmaya devam edecek.

Son dört yıldır Overwatch Ligi, tüm oyuncular için minimum 50.000 $ maaş talep etti. Yeni kurallara göre, bu miktar “küresel enflasyon oranlarına dayalı bir yaşam maliyeti ayarlamasını yansıtmak için” 50.700 dolara yükseltildi.

Kadro yapımının diğer önemli kısımları 2021’den bu yana değişmedi. Sezonluk sözleşmelerin minimum bir sezon süresi var ve sözleşmeyi başka bir sezon için uzatmak için “tek taraflı bir takım seçeneği içeriyor”. Bu, temel olarak bir takımın, bir oyuncunun sözleşmesini serbest oyuncu olmadan önce uzatmak için ilk çağrıyı yapabileceği anlamına geliyor.

Overwatch Ligi ekipleri, gerekli minimum altı oyuncuyu zaten karşılaması koşuluyla, oyuncuları 30 günlük sözleşmelerle imzalayabilir. 2021 sezon dışı sezonunun “kadro apocalypse” kısmı başlarken taraftarların dikkat etmesi gereken şey, kadro yapımıyla ilgili kilit tarihlerdir. Takımlar, 2021 Büyük Finallerinin gerçekleşmesinden sonraki gün olan 26 Eylül’de takaslara başlayabilir.

2 Ekim’e kadar, takımların mevcut oyuncu sözleşmelerini uzatması gerekiyor veya oyuncular 9 Ekim’de serbest oyuncu olabiliyor. Takımlar, 10 Ekim gibi erken bir tarihte serbest oyuncularla (diğer lig takımlarıyla ilişkili satın alma ücreti olmayan oyuncularla) sözleşme imzalamaya başlayabilir.

Takımlar, 3 Ocak 2022’ye kadar en az beş oyuncuya sahip olmalı ve 1 Mart 2022’ye kadar “tam” altı oyuncu kadrosuna sahip olmalıdır.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR