Haberler Oyun

Phil Spencer BlizzCon’a Katıldı

Phil Spencer BlizzCon’a katıldı ve hayranlarına Xbox’ın Blizzard’ı ‘güçlendireceğini’ söyledi. Microsoft’un oyunlardan sorumlu başkanı “Blizzard’ı eşşiz kılan özü besleyeceğini” söyledi.

Microsoft’un oyunlardan sorumlu başkanı Phil Spencer, 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımının tamamlanmasının ardından hayranlarına hitap etmek üzere Cuma günü BlizzCon’a katıldı.

Açılış töreni sırasında konuşan Spencer, Microsoft’un Blizzard’a ününü üzerine inşa ettiği türden deneyimler yaratmaya devam etmesi için güç vereceğini söyledi.

“Bu benim ilk BlizzCon’um ve odadaki enerjiyi hissetmek harika” dedi. “Blizzard’ın oyun endüstrisinde ve benim için özel bir yeri var… Blizzard tarihi boyunca oyun endüstrisinde pek çok şeye öncülük etti ve geliştirdi ve bugün burada bulunan pek çoğunuz bu yolculuğun bir parçası oldunuz.

“Diablo’yu düşünün: aksiyon RPG türünü ileriye taşıdı. StarCraft, eSpor’un sonunda ne olacağının temelini oluşturdu ve StarCraft 2, canlı eğlence olarak oyunlar için önemli bir katalizör oldu.

“World of Warcraft sadece insanların oyun geliştirme ve destekleme yöntemlerini değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda çok daha geniş bir kitleyi çevrimiçi topluluk kavramıyla tanıştırdı. Overwatch ise sadece oynanışı değil, aynı zamanda sınıf tabanlı nişancı oyunlarında mümkün olan temsili de yeniden tasarladı.”

Şöyle devam etti: “Blizzard’ın etkisi her yerde ve kalıcı mirası ve olağanüstü, devrim niteliğindeki gelişimi nedeniyle, bu sektörde inanılmaz derecede nadir görülen bir özen ve ustalıkla.

Phil Spencer BlizzCon’a Katıldı

“Xbox’taki taahhüdümüz, daha fazla oyuncuya, daha fazla yerde, daha fazla harika oyun sunmaktır. Ve artık Blizzard Xbox’ın bir parçası olduğuna göre, Blizzard’ı benzersiz kılan özü besleyeceğiz.

“Yeni meslektaşlarımızı güven, katılım ve işbirliği kültürüyle güçlendirerek en iyi yaptıkları şeyi yapmaya devam etmelerini sağlayacağız: mevcut türleri yeniden tanımlamak, yeni, daha önce hiç görülmemiş deneyimler yaratmak ve oyuncuları küresel olarak yeni yollarla birleştirmek – Azeroth’ta, Sanctuary’de, yakın gelecekteki Dünya’da ve ötesinde.

“Blizzard ekiplerini Xbox’ta ağırlamak bir ayrıcalıktı ve hepinizi BlizzCon 2023’te ağırlamak için burada bulunmaktan onur duyuyorum. Oyuncuları nelerin beklediğini gördükten sonra, Blizzard’ın geleceğinin her zamankinden daha parlak olduğunu söyleyebilirim.”

Xbox üreticisi geçtiğimiz ay Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın alma işlemini tamamladı.

Oyun endüstrisinin (ve Microsoft’un) şimdiye kadarki en büyük anlaşmasını tamamlayan Xbox üreticisi, Call of Duty, Warcraft, Diablo, Guitar Hero, Tony Hawk’s Pro Skater, Overwatch, Crash Bandicoot ve daha birçok markanın mülkiyetini aldı.

Phil Spencer resmi Xbox podcast’ine verdiği demeçte, “Şu anda portföyümüzde bulunan franchise sayısı ilham verici ve göz korkutucu” dedi. “Dokunduğumuz içeriğin büyük bir koruyucusu olmamız gerektiğini hissediyorum. Bunlar farklı platformlardaki, farklı on yıllardaki insanların anıları.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın alırsanız The Gamer Station gelirden pay alabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Film ve Dizilerle, Teknolojik ve Finansal konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Dokie‘yi,
Dünya mutfağı ve tariflerle ilgili konulara ilgi duyuyorsanız hemen The Cook Station‘ı ziyaret edebilirsiniz!

Subscription 02

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Dokie, The Cook Station ve The Gamer Station platformlarının kurucusu aynı zamanda eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir