Haberler Macera

Pokémon GO’nun Türkçe versiyonu tanıtıldı

Pokémon GO’nun Türkçe dil desteğiyle çıkışını desteklemek için düzenlenen basın toplantısı, dün JW Marriott Bosphorus’ta gerçekleşti. Oyunun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in katılımıyla gerçekleşen etkinlikte teknoloji ve oyun basınının önde gelen isimleri de olumsuz hava koşullarına rağmen hazırdı.

Pokémon GO Türkçe versiyonunu tanıttı

Pokémon GO’nun Türkçe versiyonu tanıtıldı

T4W’den Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına aylardır canla başla çalışıyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Fares daha sonra mikrofonu Zhang’a bıraktı. Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunuma Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladı. Sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizdi. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını ilk kez Türk basınıyla paylaştı ve duygularını dile getirdi. “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz. Bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde dile getirdi.

Pokémon GO’nun Türkçe versiyonu tanıtıldı

Pokémon GO için Türkçe dil desteği şu anda aktif ve Eğitmenler Pokémon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Bu maceraya ister yeni başlayın ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, her koşulda yepyeni bir yolculuk sizleri bekliyor. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.

16
15
45
2
10
2
3
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback
Pokemon GO Oynamak Depresyona İyi Geliyormuş - The Gamer Station
26 Nisan 2022 16:32

[…] Bilim dünyasının Niantic’in oyunu hakkında olumlu bir sonuca varması oldukça ilginç. Zira önceki bazı araştırmalar, oyunun bağımlılık yaptığını ve dışarda oynandığı için fiziksel tehlikelere yol açtığını ortaya koymuştu. 1 milyarı geçkin indirmeyle tüm zamanların en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan Pokemon GO, yakın zaman önce Türkçe dil desteği kazanmıştı. […]

1
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X