Haberler

Radiohead’in acayip görünümlü Kid A Mnesiac sergi oyunu çıktı (ve bedava!)

Her şey yerli yerinde.

Radiohead, 90’ların ortalarından beri gezegendeki en iyi gruplardan biri oldu ve aynı zamanda büyük bir ticari başarı elde ederken aynı zamanda eklektik ve deneysel olmanın nadir hilesini yönetiyor. Grup her zaman oldukça İnternet merkezli olmuştur: Bu yeni, zor anlaşılır projenin önemli bir parçası olan 2000 albümü Kid A, grubun geleneksel basından neredeyse tamamen bir web sitesi lehine geri adım attığını gördü, düzinelerce 10- ikinci video klipler ve iBlip adlı bir erken akış aracı. Tabii ki üstteki kiraz, birkaç hafta önce Napster’a sızdırıldığı zamandı.

Eylül ayında Radiohead’in Kid A Mnesia sergisini Mac ve PC’ye getireceği duyurulmuştu ve artık ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yukarıdaki lansman fragmanından da görebileceğiniz gibi, burası pek de hoş bir yer değil gibi görünüyor! Basın tanıtım yazısı onu “Radyohead’in Kid A ve Amnesiac albümlerinin 21. yılını anmak için Thom Yorke ve Stanley Donwood’un orijinal sanat eserlerinden ve Nigel Godrich tarafından ses tasarımından yaratılan baş aşağı bir dijital/analog evren” olarak tanımlıyor. En azından buna metaverse demedi.

Radiohead’den Thom Yorke , bazı düşüncelerle Playstation blogunda (PS5’te de var) ortaya çıktı. Proje görünüşe göre Londra’daki bir fiziksel sergi için bir fikir olarak başladı ve akılda kalıcı bir şekilde şöyle tanımlandı: “Bu şaşırtıcı çelik kabuk, Londra’nın kentsel dokusuna Troçki’ye bir buz kıracağı gibi yerleştirilecekti. Gri İngiliz gökyüzüne doğru yükseliyordu.”

Yorke, Covid’in “nihai imhayı gerçekleştirmesinden” önce grup kurulum ve planlama izinleriyle ilgili çeşitli sorunlarla karşılaştı. “Hayalimiz ölmüştü. Biz farkına varana kadar… Gerçekte olmasaydı çok daha iyi olurdu. Çünkü o zaman herhangi bir normal sergi kuralına veya gerçekliğe uyması gerekmiyordu. Çok daha iyi.”

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir