Genel Rehberler

Reddit r Place nedir? Reddit r/Place nasıl oynanır?

İlk olarak 1 Nisan 2017’de sosyal deney olarak tanıtılan Reddit r/place, o zamandan beri kullanıcılar tarafından şirketten her yıl subreddit r/Place’i geri getirmesini istiyordu. Sonunda Reddit bu dilekleri gerçekleştiriyor.

Ünlü yayıncıların liderliğinde Türkler koordineli bir şekilde çalışarak bu mini piksel oyununda harikalar yaratıyor. r/Place konusunda yeniyseniz, nasıl çalıştığı ve 2022’de nasıl bunun parçası olabileceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Reddit r Place nedir?

Özetle, r/Place, küçük beyaz piksellerden oluşan boş bir tuvale sahip özel bir alt dizindir. Reddit kullanıcıları, boş tuval üzerine her 5-20 dakikada bir renkli pikseller yerleştirerek dev bir sanat eseri oluşturabiliyor.

Subreddit, Reddit’in 2017’deki April Fool’s Day deneyimiydi ve çılgınca popülerdi, bu yüzden geri geliyor. Aslında şirket, bunun en popüler April Fool’s Day deneyimlerinden biri olduğunu söylüyor.

Şirkete göre, 2017 yılında ortak dijital sanat eserinin oluşturulmasına bir milyondan fazla Reddit kullanıcısı katıldı (yukarıdaki gömülü gönderiye bakın) 16 milyonun üzerinde piksel yerleştirilmişti). r/Place’in arkasındaki konsept, ortak bir amaç doğrultusunda çalışan çevrimiçi toplulukların gücünü göstermektir.

r/Place hakkında daha da ilginç olan şey, viral kelime oyunu Wordle’ın arkasındaki aynı geliştirici olan Josh Wardle tarafından yaratılmış olmasıdır.

Reddit r/Place Nasıl Oynanır 2022?

Siz de herkes gibi bu topluluk projesinde katılıp, kendi topluluğunuzla harikalar yaratmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay. Sırasıyla şu adımları uygulayarak siz de r/Place’de harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz!

1_ Redditte oturum açın. Eğer bir Reddit hesabınız yoksa buradan kayıt olabilirsiniz

2_ Reddit hesabı açtıktan sonra r/Place sayfasına gidip “Place a tile” tuşuna basın.

3_ Daha sonra istediğiniz pikseli seçerek istediğiniz renge boyayabilirsiniz ve koordineli bir çalışmayla sizde bu topluluk projesinde akıllarda kalabilirsiniz!

Daha fazlası için TheGamerStation‘ı takipte kalın!

1
0
1
0
0
14
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish