Haberler

Resident Evil 4 VR, önümüzdeki ay Oculus Quest 2’de yayınlanacak

Sanal gerçeklik portu, Nisan ayında Resident Evil Showcase’de duyuruldu.

Oyunun birçok nesnesi ve menüsü, bir VR kurulumuyla daha iyi akacak şekilde yeniden çalışıldı. Klasik duraklatma ekranı tamamen etkileşimlidir, silahları ve eşyaları alıp özgürce yeniden düzenleyebilir. Silahlar ayrıca bir menü yerine vücudun dışından yakalanır – silahlar belden alınabilirken, iyileştirici nesneler sol omuzdan ve göğüsten bir bıçak yakalanır.

Ayrıca hareket için birkaç farklı seçenek var gibi görünüyor. Ayakta veya oturarak oynamayı seçebilir ve analog çubukla veya Leon’u teleport ederek hareket edebilirsiniz. Her zaman kullanışlı olan dönüş yakalama ve hızlı dönüş seçenekleri de mevcuttur.

IGN’nin uygulamalı bir ön izlemesine göre , Leon’un birinci şahıs görüşünden onu üçüncü şahısta bir merdiven tırmanışını izlemeye kadar bazı geçişler hantal olabilir ve vücudunuzdaki eşyaların bulunduğu yere alışmak biraz zaman alabilir. . Ancak genel olarak iyi bir zaman ve 16 yaşındaki bir oyunu yenilemek için güzel bir yol gibi görünüyor. Aynı zamanda PC’ye ulaşan ilk Resident Evil VR deneyimi — Resident Evil 7 sanal gerçeklikle süslenirken ne yazık ki PlayStation VR kullanıcılarına özel tutuldu.

Resident Evil 4 VR 21 Ekim’de çıkacak ve Oculus Quest 2’ye özel.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR