Haberler Oyun-İş Dünyası

Sega’nın, Crazy Taxi ve Jet Set Radio’nun Remake versiyonları üzerinde çalıştığı bildiriliyor!

Sega’nın iki kült oyunun büyük bütçeli remakeleri(Yeniden-yapım) üzerinde çalışmaya başladığı bildirildi: Crazy Taxi ve Jet Set Radio. Bloomberg’in alıntı yaptığı bir rapora göre, Japon oyun devi Sega, Fortnite gibi küresel hit olabilecek ve sürekli gelir sağlayan yeni oyunlar yaratmak istiyor.

Fortnite, elbette başarısını bir dizi özellik üzerine inşa etti. Platformlar arası, oynaması ücretsiz ve kozmetik mikro işlemlerin kullanımı yoluyla yayıncı Epic Games için para kazanıyor. Bloomberg, Sega’nın bu kalıbı tam olarak takip ettiğini belirtmiyor ancak Sega’nın, Fornite’ın temel özelliklerini kopyalamadan nasıl Fornite benzeri bir hit yaratacağını tahmin etmek zor.

Sega’nın bu departmandaki planlarının belirsiz ipuçları bir süredir devam ediyor. Şirketin Mart 2021’de sona eren yıla ilişkin yıllık kazanç raporunda, Jet Set Radio ve Crazy Taxi gibi bazı oyunları yeniden düzenleme ve yeniden yapım yoluyla kullanmak istediğini gösteren noktalar vardı. (Adı verilen diğer oyunlar arasında Rez, Panzer Dragoon ve Streets of Rage vardı.) Aynı rapor, Sony’nin yöneticisi Shuji Utsumi’nin daha sonra açıkladığı dahili bir “Süper Oyun” girişiminden bahsediyordu ve daha sonra küresel sürümlerle birlikte çok platformlu AAA oyunları oluşturmak istediği söyleniyordu.

Bu ayın başlarında Utsumi, şu anda birkaç Süper Oyun projesinin devam ettiğini ve Bloomberg ise şimdi bunların Crazy Taxi ve Jet Set Radio’yu içerdiğini söyledi. Bloomberg, yeni Crazy Taxi oyununun bir yıldır geliştirilmekte olduğunu ve 2024 ila 2025 yıllarını hedeflediğini söylüyor. Jet Set Radio için böyle bir zaman diliminden bahsedilmiyor ve yayın, “her iki yeni oyun da oyunun ilk aşamalarında olduğunu vurguluyor, yani oyunlar yine de iptal edilebilir.”

Oyunlar hala geliştirme aşamasında, ancak Sega’nın bu özelliklerle neler yapabileceğini hayal etmek cesaret verici. Her iki oyun da 2000 yılında Sega’nın Dreamcast’ine geldi (Crazy Taxi önceki yıl oyun salonlarında göründü) Şık grafikleri ve müzikleri sayesinde kült takipçiler kazandı. Crazy Taxi, oyunculara kurgusal bir San Francisco haritasında müşterileri hedeflere mümkün olduğunca çabuk ulaştırma görevini verirken, Tokyo merkezli Jet Set Radio, paten ve grafiti yapmaya odaklanan bir dizi oyun modu sundu.

Her iki oyun da hikayeden çok oyunu oynamaya odaklanıyor, ancak Jet Set Radio’nun hizipleri ve yarışmaları kullanması, Fortnite’ı bu kadar popüler hale getirmeye yardımcı olan çok oyunculu tür için özellikle uygun görünüyor. Kim bilir, belki de Crazy Taxi’nin remake’i The Offspring’den yeni bir tema şarkısı anlamına gelebilir? Bu, piyasaya sürüldüğünde bu oyunları oynayan herkesin dikkatini kesinlikle çekecektir.

Kaynak

0
0
0
0
0
21
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish