Haberler

Sony’nin 2022’de planlanandan daha fazla PS4 üreteceği bildiriliyor!

Sony, stratejideki bu değişikliğin küresel PS5 konsol sıkıntısının üstesinden gelmeye yardımcı olacağını iddia ediyor.

Bloomberg’e göre Sony, PS5’lerin küresel sıkıntısıyla başa çıkmak için 2022 boyunca PlayStation 4 konsolları üretecek.

Sony’nin “tedarik boşluğunu doldurmak ve oyuncuları PlayStation ekosisteminde tutmak” için ortaklarına, daha önce 2021’de üretimlerini durdurmayı planlamalarına rağmen, bu yıl PS4 konsolları üretmeye devam etmeyi planladığını bildirdiği bildirildi.

Bu plan değişikliği, tüm oyun endüstrisini etkileyen küresel çip sıkıntısı nedeniyle Sony’nin daha fazla yeni nesil konsol üretememesini yumuşatmaya yardımcı olmak için yaklaşık bir milyon PS4’ün mevcut olacağı anlamına geliyor. Bu kıtlık, COVID pandemisi sırasında dünya çapındaki teknoloji üretimindeki zorluklardan kaynaklandı ve sadece Sony’yi değil, aynı zamanda Nintendo’yu ve teknoloji endüstrisindeki en önde gelen işletmeleri de etkiliyor.

Sony’ye göre, üretilen konsolların sayısı kesin değil ve talebe bağlı olarak değişebilir. PS4 konsolları üretmek, daha az gelişmiş ve yapılması daha kolay çipler gerektirdiğinden, şu anda daha az zorlayıcı. Ayrıca müşterilere “PS5’e bütçe dostu bir alternatif” sunuyorlar.

Sony, PS4 konsollarının üretimini durdurmayı planladığını yalanladı. Bir Sony sözcüsüne göre PS4, “şimdiye kadarki en çok satan konsollardan biri”.
Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR