Haberler

The Sims 5, Project Rene adıyla duyuruldu: İşte ilk görüntüler!

The Sims 4’ün çıkışından sekiz yıl sonra geliştirici Maxis, yeni nesil The Sims’in( The Sims 5) yolda olduğunu açıkladı. Şu anda Project Rene olarak adlandırılan bu yeni projenin “yenilenme, rönesans ve yeniden doğuş gibi kelimeleri anımsatması” amaçlanıyor ve ekibin “The Sims’in parlak geleceği için yenilenen taahhüdü”nü temsil ediyor.

Maxis, hayranlara 18 Ekim’de Behind The Sims Summit sırasında The Sims 5’in ilk görüntülerini gösterdi. Sunum sırasında ekip, oyunun inşa moduna gelen tüm özelliklere odaklanarak birkaç dakikalık inşa modunun oynanış görüntülerini yayınladı. Eski The Sims oyunları ızgara tabanlı bir tasarım sistemine bağlı kalırken, yeni oyun, oyuncuların eşyaları istedikleri yere hemen hemen yerleştirmelerini sağlamak için bu sistemi terk ediyor gibi görünüyor. Oyuncular ayrıca The Sims 3’tekine benzer şekilde öğeleri özelleştirebilecekler. Ancak, bu gelişmiş yapım modu yalnızca öğelerin renklerini ve desenlerini değiştirmekle bitmiyor; oyuncular bir koltuğu süsleyen minderlerin sayısını bile ayarlayabilecekler.

Şu an itibariyle stüdyo, karakter özelleştirmesi, The Sims 5’in nasıl görüneceği veya temel oynanışı hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Maxis, oyunun The Sims’in her zaman olduğu gibi kalacağını, ancak The Sims 5’in Sims’in düşünce ve davranış biçimlerini geliştireceğini ve oyunculara “daha fazla oynama yolu, yaratıcılığı teşvik edecek araçlar ve yetenekler” sağlayacağını belirtti. Ek olarak, yakında çıkacak oyun, oyuncuların tek başına oynamasına veya başkalarıyla co-op modunda oynamasına izin verecek ve konsollar arasında hem çapraz oynama hem de çapraz ilerlemeye sahip olacak.

Sims patronu Lyndsay Pearson, “Sims, başından beri yaşam simülasyonu oyunlarını tanımladı. Yaratıcılık ve kendini ifade etmek için inanılmaz bir platform haline gelmeye devam etti. Bugün, şu anda Project Rene adlı bu yeni oyun ve yaratıcı platform üzerinde çalışırken, önümüzdeki birkaç yıl boyunca yolculuğumuzun başlangıcını temsil ediyor. The Sims’i nesiller boyu oyunculara yeni deneyimler yaratmak için çekici kılan ve sınırları zorlayan aynı temel üzerine inşa ediyoruz. Oyunun gelişimi ve çizilen yol boyunca ilerlemeye devam ettikçe paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.” dedi.

Sunum boyunca Maxis, Project Rene’in henüz geliştirme aşamasında olduğunu vurguladı. Ancak ekip, önümüzdeki birkaç yıl içinde güncellemeleri ve devam eden çalışmaları paylaşmayı planlıyor ve geliştirmeye yardımcı olması için oyuncu geri bildirimlerini kullanacak.

Behind The Sims Summit, The Sims 5 oyununa ek olarak, The Sims serisine gelen diğer bazı değişiklikleri de ortaya çıkardı. Bu, The Sims 4 oyuncularının, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için bir mod yöneticisi ve keşif platformu olan Overwolf ile işbirliği yoluyla modları ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği indirmeleri için yeni bir hedefin yanı sıra The Sims Freeplay ve The Sims Mobile’a gelen güncellemeleri içeriyor.

Diğer The Sims haberlerinde ise The Sims 4 artık PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’de( Steam, Origin ve EA uygulaması üzerinden ) ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR