Genel Rehberler

TheGamerStation Okuyucuları İçin Oynanacak En İyi 20 PC Oyunu

PC oyun ortamı, grafik kartları ve oyun monitörlerindeki teknolojik gelişmeleri ile oyunlardaki grafikleri, içerik ve senaryoları açısından son yıllarda çok değişti. Biz TheGamerStation okuyucularının keyifle oynayacakları grafik yönünden kaliteli, oynanış ve senaryo açısından zengin oldukça zevk alabilecekleri En iyi 20 PC oyunları listemiz hazırladık.

Açık olmak gerekirse, bu liste amacı şimdiye kadar yapılmış “en iyi” veya “en etkili” PC oyunlarını seçmek değil, ayrıca, en popüler oyunların bir listesi veya her türün en iyi oyunlarını temsil etmek isteyen bir liste de değil. Bu liste tamamen, kendi zevklerimize göre ve son 10 yıl içinde toplu olarak en çok oynamaktan zevk aldığımız 20 oyunun listesidir.

Bu tarz konuların devamı için yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt: Serisinin yapımcısı CD Projekt Red. Günümüzde bir üçleme haline gelen RPG serisi ilk olarak 2007 yılında oyuncuların karşısına çıkmıştı, 2011 yılındaki devam oyunuyla popülaritesini artırdı ve 2015 yılındaki son oyunla zirve yaptı. Yakın zamanda CD Projekt Red ekibi tarafından resmi olarak The Witcher 4 oyunla ilgili görseler yayınladı. Konuyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

The Witcher: Wild Hunt, görsel olarak nefes kesici bir evrende geçen, anlamlı tercihlerle ve etkili sonuçlarla dolu öykü tabanlı açık dünya RPG oyunudur. The Witcher’da ticaret şehirleri, korsan adaları, tehlikeli dağ geçitleri ve keşfedilmeyi bekleyen unutulmuş büyük mağaralarla dolu geniş bir açık dünyada bir kehanetin çocuğunu bulma görevi verilmiş profesyonel bir canavar avcısı olarak Geralt of Rivia olarak oynayın. Geralt bu oyunda maceraya ilk olarak Yennefer’i arayarak başlıyor. Ciri’nin küçüklüğünü gördüğü bir kabustan uyanan Geralt, gördüğü kabusu Vesemir’e anlattıktan sonra ikili yola koyuluyor. Yolculukları sırasında griffin saldırısına uğrayan bir köylüyü kurtaran Geralt ve Vesemir, ondan aldıkları bilgiyi takip ederek White Orchard’a varıyor ve Nilfgaardian’ın yüzbaşıyla griffin’i öldürme karşılığında Yennefer’in nereye gittiği bilgisini takas etme konusunda anlaşıyor. Şöyle ki asıl görev, Geralt ve Yennefer ikilisinin yolları kesiştikten sonra başlıyor ve İmparator Emhyr’in kızı Ciri’yi arayamaya başlıyoruz.

God Of War

God of War: Sony’nin Santa Monica Stüdyosu’nda David Jaffe tarafından yaratılmış bir aksiyon-macera oyunu serisidir. Eski mitolojiye dayanan bu hikâyede, eski efendisi Yunan Savaş Tanrısı Ares tarafından ailesini öldürmek için kandırılmış Spartalı savaşçı Kratos konu ediliyor. Kratos, tanıdık olmayan topraklara, beklenmedik tehditlere ve bir yandan da babalık görevlerini devam ettirmeye adapte olmaya çalışıyor. Oğlu Atreus ile birlikte acımasız ve vahşi bir İskandinav hayatına giriyor. Derin ve kişisel bir görevi yerine getirmek için bu nefes kesen hikayede Kratos’a yardımcı olun. God of War ile ilgili herşeyi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn (Complete Edition): En iyi PS4 oyunlarından biri nihayet bu PC’ye geldi Horizon Zero Dawn ve buzlu genişlemesi The Frozen Wilds, onlarca saatlik aksiyon ve keşif sağlayarak onu en iyi tek oyunculu PC oyunlarından biri haline getirdi. Tatmin edici bir işçilik ve RPG’den ilham alan ilerleme sistemine sahip olan devasa kıyamet sonrası dünyası, savaş becerilerinizi avlamak veya geliştirmek için ortaya çıkarmak ve canavarca makineler bulmak için birçok “antik” sır ile patlamaya doludur, hepsi de sadece yaklaşan devam filmi Forbidden West’e zemin hazırlamakla kalmayıp, zorlayıcı bir hikayeye sarılmıştır. , ancak modern toplumun çöküşünden sonra hayata ilginç bir yeni bir soluk sağlar. Olan üstü grafiklerle 2Kveya 4K / 60FPS ile PC meraklıları için kaçırılmaması gereken olağanüstü bir maceradır.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: Listeye böylesine çarpıcı ve tartışılan bir oyunla girmek istedik. Son yılların belki de en çok tartışma yaratan oyunu Cyberpunk 2077, özellikle de konsol tarafında ciddi sorunlar eşliğinde çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun PC versiyonu ise konsol versiyonlarına nazaran daha ”oynanabilir” durumda. Hep sorunlarından bahsediyoruz ancak Cyberpunk 2077 gerçekten oynanması gereken bir oyun. İnsanı içine çeken Night City atmosferi ve hikayesiyle şans vermeniz gereken yapımlardan biri olduğuna inanıyoruz. 22 Mart 2022 yayınlanan 1.52 yamasıyla birlikte 4,2 gb büyük güncelleme geldi. Cyberpunk 2077 1.52 yamasıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2: 26 Ekim 2018 tarihinde PC platformu için çıkışını yapan Red Dead Redemption 2, vahşi batıda geçen bir açık dünya oyunu. Açık dünya konusunda oldukça tecrübeli olan Rockstar Games’in oyun dünyasına vermiş olduğu en büyük hediyelerden biri olan Red Dead Redemption 2, tüm oyuncuların denemesi gereken enfes bir yapım. Oyun, Van der Linde çetesinin bir üyesi olan kanun kaçağı Arthur Morgan’ın hikayesini konu alıyor. Red Dead Redemption 2 o kadar emek verilerek hazırlanmış ki, oynarken iki lafınızdan biri ”Emeğine sağlık Rockstar!” oluyor istemsizce. En azından benim için böyle olmuştu. Bu oyunu ne kadar anlatsak, ne kadar övsek az. Çıkışından itibaren oyun dünyasından da oldukça başarılı geri dönüşler alarak adından söz ettirdi.

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx: Her ne kadar bir Half-Life 3 olmasa da Valve, bir şekilde Half-Life serisinin devamını sonunda getirdi. Son teknoloji olan sanal gerçekliğe uyarlanmış olan serinin son oyunu Half-Life: Alyx, insanlığın kurtuluşunun son şansı olan Alyx Vance’i, Dr. Eli Vance’in kızını oynuyorsunuz. Half-Life 2 ve ek paketlerinde yan karakter olarak gördüğümüz Alyx ile Black Mesa’ya karşı geliyorsunuz

Control

Control: Bir çok yönden, Remedy’nin geçmişteki birkaç oyunundan en iyi sürümlerine kadar damıtılmış ve bir trippy, büyüleyici macera için bir araya getirilmiş tasarım fikirlerinin doruk noktası gibi hissediyor. Jesse Faden’ın Federal Kontrol Bürosu’nun ofislerine sızma hikayesi, herhangi bir iyi telepata yakışan yıldız bir dizi yetenek, unutulmaz bir oyuncu kadrosu ve beklenmedik bükülmelerle itici, garip bir hikaye ve tarih duygusuna dayanan büyüleyici bir konumla birlikte geliyor.

Remedy, Control’ün dünyasını yabancı fikirlerini gerçekten karaya çıkarmak için küçük ayrıntılarla doldurdu ve ofis binasının kaplamasının her köşesine beklenmedik bir yaşam verdi. Tıpkı ana konumu gibi, En Eski Ev, Control yüzeyinin altında çok daha fazlası yatıyor ve gizemleri tamamen keşfedilmeye değer. Ayrıca, Yeni nesil Rtx grafik kartları ile PC de ışın izleme teknolojisiyle oynana bilen oyunlardan biridir. Bu yeni nesil teknolojiler oyuncaya daha gerçekçi ve daha dünyasal bir görünüm veriyor.

Control zaman için de iki tane dlc paketi yayınlandı: The Foundation ve Alan Wake crossover AWE.

Metro Exodus

Metro Exodus: Metro Exodus, Dmitry Glukhovsky’nin aynı isimli romanlarından esinlenen Metro oyun serisinin üçüncü oyunudur. Oyun, Metro 2033 ve bir önceki oyun Metro: Last Light’tan hemen sonrası yaşanan olayları anlatıyor. Ancak yazar Glukhovsky’nin dediğine göre Exodus, serinin 3. kitabı olan Metro 2035 ile pek alakası olmadığını da belirtmişti. Yeni nesil RTX grafik karları serileri ile PC de ışın izleme teknolojisiyle oynana bilen oyunlardan.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Hellblade: Senua’s Sacrifice: PC ve PS4 için çıkış yapan oyun aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip ve Steam‘de sadece 49.00 TL. Oyunun hikayesi oldukça sade aslında. Senua küçüklüğünden beri acı çeken ve köyü tarafından dışlanmış bir kız. Orkney Adaları’ndaki köyüne bir gün Vikingler saldırıyor ve bu saldırıda onun her şeyi olan sevgilisi Dillion ölüyor. Keltli köylüler, Vikingler’in onları bulmasını ve bazı diğer uğursuzlukları Senua’ya bağlıyor ve onu suçluyorlar. Senua, biricik aşkının ölmesinin ardından İskandinav Mitolojisi’ndeki cehenneme yani Helheim’a iniyor ve ölümün tanrıçası Hela ile umutsuz bir pazarlık yapmaya çalışıyor. Dillion’ın ruhunu bulup onu geri getirmeyi amaçlasa da işler daha en başından ters gidiyor. Senua, Dillion’a duyduğu büyük sevgiden dolayı başta Hela’yı ve İskandinav Mitolojisi’nden aşina olduğumuz pek çok diğer kutsal kişiyi karşısına alıyor ve cehennemde sevgilisinin ruhunu aramaya başlıyor. Bu kadar hüzünlü bir geçmişe, dışlanmaya ve hor görülmeye rağmen umudunu bir an bile kaybetmeyen Senua’nın kafasının içerisinde dönen o karanlık dünya ise fazla sevginin iki tarafı da keskin bir kılıca dönüşmesine korkutucu ve bir o kadar da başarılı bir örnek aslında. Oyun Cambridge Üniversitesi’nden profesörlerle birlikte psikoz hastalarıyla çok yoğun bir araştırma yapılarak oyundaki hikaye anlatımına eklenmiş bunu oyunu oynarken kendinizi Senua ile empati yapmaya başladığınızda hissedeceksiniz.

Aassassin’s Creed Valhalla:

Aassassin’s Creed Valhalla: Odyssey’de Layla Hassan‘ın hikayesini kaldığı yerden devam ettiren Assassin’s Creed Valhalla, Norveçli savaşçının ve Viking Eivor’un ve onun Raven Clan’ının ihtişamına yükselişi ve 9. Yüzyıl İngiltere’sinde gelişen bir Viking yerleşiminin kurulmasını anlatıyor.

Norveç’in ilk kralı Harald Fairhair’in iktidara gelmesinin ardından, Eivor ve onun çocukluk arkadaşı Sigurd, Norveç’ten ayrılmak ve Britanya Adalarında kendilerine bir isim vermek, Saksonlar ve halihazırda yerleşmiş olan diğer Danimarkalılarla bağlılık kurmak zorunda kalırlar. Northumbria, East Anglia ve Mercia’da ve daha sonra Assassin Brotherhood ve Templars olarak bilinecek olan iki emir olan Hidden Ones ve the Order of the Ancients arasındaki yüzyıllık savaşa dahil olurlar. Çocukken Eivor, ailesinin Kjotve’nin eliyle ölümüne tanık olur. Bu ölüm şekli Eivor’da büyük bir şok etkisi yaratır. Çünkü bir İskandinav savaşçısı için son derece onursuz bir ölüm, Valhalla’ya girip Odin ve Aesir’e katılamamak anlamına gelir. Katliamdan sonra Kral Styrbjorn tarafından evlat edinilen Eivor, aklında tek bir hedefle büyür; ailesinin intikamını almak ve onurunu geri kazanmak. Çocukluğundaki olaylara şahit olduktan ve kısa süre de olsa minik Eivor’u kontrol ettikten sonra erkek veya kadın olarak seçimimizi yapıyor ve Valhalla’nın dünyasına atlıyoruz. 

FarCry 6

FarCry 6: 2004 yılında Crytek firmasıyla tropik ormanlarda başlayan maceramız tam tamına 18 yıllık soluksuz bir serüvene döndü. O yıllardan bu güne Far Cry 2 (2008), Far Cry 3 (2012), Far Cry 3: Blood Dragon (2013), Far Cry 4 (2014), Far Cry Primal (2016), Far Cry 5 (2018), Far Cry New Dawn (2019) seriler de bu şekilde. Oyunun bir seriye dönüşeceğini kim tahmin ederdi.

Bu oyun da zamanın adeta geçmişte takılıp kaldığı tropikal bir cennete, Küba’dan esinlenerek tasarlanan ve Karayip adası olan Yara‘da geçiyor. Yara diktatörü Anton Castillo, en az kendi kadar acımasız oğlu Diego ile birlikte, ülkeyi geçmişin parlak günlerine geri döndürme iddiasıyla demir yumrukla yönetiyor ve hiçbir zorbalıktan kaçınmıyor. Bu zalim rejim elbette devrimci bir kalkışmaya yol açıyor. İşte tam bu nokta Yara yerlisi Dani Rojas olarak, rejimi devirip ülkeyi özgürlüğe kavuşturacak bir gerilla mücadelesine atılacak kişi olarak devreye biz giriyoruz.

Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Stay Human: Dying Light 2, Techland tarafından geliştirilen; Techland ve Square Enix tarafından 4 Şubat 2022’de yayınlanan bir açık dünya birinci şahıs zombi-kıyamet temalı aksiyon rol yapma oyunu.

Dying Light 2’de düşmancıl, kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışırken, aksiyon dolu bir macerayı yaşayın. Şehrin dört bir yanındaki rakip gruplar tek düşman değil. Bir virüs, insan nüfusunun büyük çoğunluğunu canavarlara dönüştürdü. 

Şehrin kaderini değiştirme gücüne sahip bir gezgin olan Aiden Caldwell rolünü üstleniyoruz, ancak olağanüstü yeteneklerimizin bir bedeli var. Deşifre edemeyeceğiniz anılarla lanetlenmiş olarak, gerçeği öğrenmek için yola çıkıyoruz ve kendimizi bir savaş bölgesinde buluyoruz.

Düşmanlarınızı yenmek ve müttefik kazanmak için becerilerinizi kullanım. Gücü elinde tutan, tarafını seçen ve kaderine karar verenlerin arkasındaki karanlık sırları ortaya çıkarmaya uğraşıyoruz. Hareketlerimiz bizi nereye götürürse götürsün, yapmanız gereken tek bir şey var. O da İnsan kalmak.

Detroit

Detroit: İnteraktif drama adını verdikleri turu keşfeden Quantic Dream‘in yeni oyunudur. Oyun da Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikâyesine odaklanmaktadır. Hizmet androidi olan Kara evrilip bilinç sahibi olarak efendisinin kızıyla birlikte kaçmış, bakıcı android Markus kendisini androidlerin özgürlük mücadelesine adamış, Connor ise bilinç sahibi androidleri avlamak üzere görevlendirilmiştir. Oyunun ana hikayesi 30 saatten fazla sürüyor.

Days Gone

Days Gone: Eski bir motosiklet çetesi üyesi olan Deacon St. John‘u kontrol ettiğimiz oyunda, salgın sonrası birer zombiye dönüşen canlıların arasında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabii ki kuru kuru bir “zombi avlama oyunu” değil Days Gone, Deacon’ın hayata tutunmak için geçerli bir sebebi var. Salgından ve oluşan kaos ortamından kaçmak için yaralı eşi Sarah ve arkadaşı Boozer ile Ulusal Acil Durum Müdahale Örgütü (NERO) helikopterine ulaşan Deacon, helikopterde üç kişilik yer olmaması nedeniyle karısını önden yollar ve ileride tekrar bir araya gelmeleri umuduyla Boozer’ın yanında kalır. Değerli eşya ve silah üretecek ekipmanlar bulmak için terk edilmiş yerleşkeleri yağmalayarak veya şansımızı, adil ticaret veya daha kanlı yollarla hayatını sürdürmeye çalışan diğer afetzedelerde arıyoruz. Hikayemiz genel olarak Deacon’ın kız arkadaşını bulmak ve hayatta kalmak üzerine kurulu. Bu yolda karşımızdaki düşmanlar sadece zombiler değil, RIP’çiler dedikleri bir tür tarikat, kamp içerisindeki hainler ve yollarda önünüzü kesen başıboşlar da sizi öldürmek istiyor. Devre dışı bıraktığınız önemli düşmanlar ve size verilen kamp görevleri sayesinde güven ve kamp kredi kazanabilirsiniz. Kazandığınız kamp kredileriyle de yeni teçhizatlar alabilir ya da motorunuzu modifiye edebilirsiniz. Fedakârlık ile başlayıp yoldan çıkan bir öykü.

Days Gone İnceleme ve Pc sistem gereksinimleri konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Tomb Raider

Tomb Raider: İlk 2001 ve 2008 yılları arasında Lara Croft: Tomb Raider olarak da bilinen Tomb Raider, İngiliz oyun şirketi Core Design tarafından oluşturulan bir aksiyon-macera video oyunu serisiyle ortaya çıktı. Daha sonra 2006-2018 Tomb Raider oyunları Crystal dynamics firmasına devredildi. Lara Croft başından sonuna kadar mecara ve aksiyon dolu öyküsünü anlatıyor. Tomb Raider oyunları için bir seri sıralaması yapıp oyuna başlamak isterseniz tabi ki de önerimiz 2006-2018 tarih aralığında çıkan oyunlar ama bu kısmını da 2 gruba ayırmak lazım Tomb Raider: Legend (2006), Tomb Raider: Anniversary (2007), Tomb Raider: Underworld (2008) ilk grup. ikinci grup ise Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider (2015), Shadow of the Tomb Raider (2018) tavsiyemizi 2013 sonrası güncel grafiklerle çıkan seriyi oynamanız.

BioShock: The Collection

BioShock: The Collection: 2K Games tarafından yayımlanan bir video oyunudur. Seri olarak devam eden oyun ilk ki Ekim 2008’de BioShock, Şubat 2010’da BioShock 2, Mart 2013’te BioShock Infinite, Eylül 2016’da oyunun remastered sürümü, serinin diğer oyunlarıyla beraber BioShock: The Collection isimli paketin adı altında yayımlanmıştır. Oyun 1960’larda geçer. Ana karakter olan Jack, uçağının okyanusta kaza yapmasından sonra Rapture adlı yer altı şehrini keşfeder. Andrew Ryan adlı iş adamınca yapılan şehir bir ütopya olarak planlanmıştır. ADEM adlı süper insan güçleri veren bir plazmidin keşfi şehrin sonunu hazırlar. Jack ise buradan bir kaçış arar

Prey (2017)

Prey (2017): Arkane Studios tarafından yayınlanan bir oyun. Oyunda Talos I isimli uzay istasyonundayız ve Typhon isimli uzaylı bir ırk üzerinde deneyler yapıyoruz. Transtar için (şirketimiz) yürüttüğümüz bu deneylerle Typhon ırkının özel yeteneklerini nöromodlar aracılığıyla insanlara aktarmanın ve insan ırkını yeni bir seviyeye taşımanın derdindeyiz. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bir şeyler ters gidiyor ve Typhon’lar uzay istasyonunda serbest kalıyorlar. Bu noktadan itibaren aldığımız her kararın bir ağırlığı var ve özellikle oyunun son bölümünde etkileri büyük. 

Battlefield 3

Battlefield 3: Süper güç olarak nitelendirilen Amerika, yine kurtarıcı ülke sıfatına bürünerek Orta Doğu’ya özel birlikler gönderiyor. Amaç, İran’ın sahip olduğu öne sürülen, ancak nerede oldukları henüz bilinmeyen nükleer silahları bulup, etkisiz hale getirmek. Oyunun bu tek kişilik modu 12 saat sürüyor.

Ama bizim kanımızca duyurulduğu günden bu yana bu kadar çok ses getirmeyi başaran çok az oyun vardır. Hakkında yayımlanan videolar, ekran görüntüleri ve yapılan röpörtajlar ile beklentileri doruk noktaya çıkarmayı başaran Battlefield 3, aslına bakarsanız reklam kampanyalarının ne kadar başarılı olduğunu gösteren bir oyun olarak yıllar geçse de bir efsane olarak karşımızda duruyor. Dice o dönemde Frostbite oyun motoruyla binaları başımıza yıktığımız her yeri yerli bir ettiğimiz taktiksel savaştığımız güzel bir oyundu. Halen arada arkadaşlar eskiyi yad ettiğimiz doğrudur.

Grand Theft Auto 5: Rockstar Games tarafından Eylül 2013 tarihinde yayımlanan GTA 5, suç geçmişleri bulunan iki ana karakter ile suç dünyasına girmeye çalışan üç karakterin yollarının kesişmesiyle başlayan suç dünyasında gerçekleştirdikleri eylemleri konu edinmektedir. Oyunun amacı ise bu suç dünyası içinde verilen illegal görevleri yapmak ve bu sayede para kazanmaktır. Oyun bilgisayara karşı oynandığında hikâyeye bağlı görevler yapılabilmekte ve ilerleme kaydedilebilmektedir. Oyun çevrimiçi diğer oyuncularla oynandığında ise diğer oyuncularla kendi içinde küçük hikâyeler barındıran ortak görevler yapılabilmektedir. Oyunda çevrimiçi sohbet özelliği bulunmaktadır.

It Takes Two

Ve listemizin son oyunu Brothers: A Tale of Two Sons oyununun yaratıcısı Josef Fares tarafından kurulan Hazelight, bildiğimiz üzere arkadaşı olmayanın oynayamayacağı co-op tarzı oyunlar geliştiren ünlü bir yapımcı. Daha önce A Way Out ile adından uzun süre bahsettirmişti. Bizim listemize It Takes Two, oyunuyla giriyor.

It Take Two co-op tarzı oyunları sevenler için oynanabilir bir Pixar filmi gibi hissettiriyor. Harika bir tempoya sahip ve size sürekli olarak yapacak bir şeyler veriyor. Hikaye etkileyici olsa da biraz basit. Bir çiftin ilişkilerini yeniden kurmaya zorlanması etrafında dönüyor. Bazı noktalarda, biraz klişe olsa da yine de takım oyununun temelini oluşturan fikirleri pekiştirmede oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda Eşimle de oynama fırsatı bulduğum oyun gerçekten aile içinde sizi uzun süre ekran başına kilitleyecek keyifli bir oyun bazı yerlerde ilişkinizi de düşünmenizi sağlıyor.

It Takes Two‘nun hikayesi, evli çift Cody ve May arasındaki tartışma ile başlıyor. Boşanmayı planladıkları konuşmaya kulak misafiri olan kızları Rose ise bu sorunu çözmeyi kendisine görev ediniyor. Anne ve babasını temsil etmesi için yaptığı iki oyuncak bebeği, aralarında konuşturmaya başladığı sırada bebeklerin üzerine düşen gözyaşlarıyla büyülü bir dönüşümün gerçekleşmesine neden oluyor ve böylece oyunumuz da başlıyor. Ebeveynler Cody ve May, dönüşümün şokunu atlatır atlatmaz hemen büyüyü tersine çevirmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Burada elbette dönüşüm tek sihirli olay değil. Bu dönüşüme katkısı olan büyülü Aşk Kitabı Doktor Hakim hikâyenin ilk kısmında bir nevi baş belası gibi davranarak bedenlerimize dönme çabalarımızı engelliyor. Ancak oyunun ikinci yarısında sağladığı yeni yetenekler ve gitmemiz gereken yerleri söyleyerek görevlerini tamamlamalarına yardımcı olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Ayrıca It Take Two yılın Oyunu ödülünün bu yılki sahibi oldu. Sadece Yılın Oyunu seçilmekle de kalmadı aynı zamanda Oyun Tasarımında Olağanüstü Başarı ödülüne de layık görüldü.

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR