Haberler Teknoloji

Twitch Modlarına Yeni Yasaklama Sistemi

Twitch Modlarına Yeni Yasaklama Sistemi güncellemesi, gelişmiş topluluk güvenliği için yeni yasaklama sistemi sunuyor. Tüm yasaklarınızı takip edebileceksiniz. Herhangi bir çevrimiçi yayın platformundaki en büyük sorunlardan biri, yayıncılara ve topluluklarına yönelik sürekli toksisite ve tacizdir. İster sohbette, ister doğrudan mesajlarda veya oyun içinde olsun, popüler yayıncılar kendilerini güvende tutmak ve canlı yayına çıktıklarında olumlu bir ortam sağlamak için her zaman güçlü moderasyon araçlarına güvenmek zorunda kalmıştır.

Neyse ki Twitch geliştiricileri 14 Eylül’de yeni bir moderasyon özelliği ekleyerek, izleyicilerinizle etkileşim kurarken ve günlük olarak yayın yaparken belirli kişileri gizli tutmanıza yardımcı olacak.

Twitch Modlarına Yeni Yasaklama Sistemi

Bazı topluluk geri bildirimlerinin ardından Twitch, yayıncıların kanallarının moderatör yorumlarını paylaşmalarına izin verecek, böylece herhangi bir kullanıcının neden yasaklandığını gösterebilecekler. Bu şekilde, diğer kanallar, aynı çevrelerdeki benzer kanallardan atlıyorlarsa, herhangi bir toksik topluluk üyesinden haberdar olabilirler.

Twitch’in yayıncılar için hazırladığı bir diğer araç da Mod Görünümüne Kalkan Modunun eklenerek yayıncılara ve modlarına sohbetlerindeki aktif tacizleri tamamen kontrol edemediklerinde anında bir çözüm sunması.

Kalkan Modu, Takipçi veya Yalnızca Alt Sohbet, ilk kez sohbet modu yok, gerekli doğrulama ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda farklı ayarı anında etkinleştirebilir. Bu ayar, sohbete nefret söylemi veya diğer istenmeyen içerikleri kusan birden fazla üyeyle ani bir baskınla karşılaşan herhangi bir yayıncı için harikadır. Kalkan Modu devre dışı bırakıldığında, tüm ayarlar normale dönecektir.

İlginizi Çekebilir:

Twitch TikTok Tarzı Bir Yayını Test Ediyor

Twitch TikTok tarzı bir yayını test ediyor. Twitch’in yeni ‘keşif akışı’ belirli kullanıcılara sunuluyor. Twitch, içeriğe göz atmak için TikTok benzeri bir yol deneyen en…

Twitch, içerik oluşturucular için daha güvenli bir yer yaratmak için, özellikle de yayıncıların bir kişinin yayınlarını izlemesini tamamen yasaklamasına izin veren son güncellemeden sonra, çeşitli yollar ekliyor. Etkilenen kullanıcılar oturumu kapatıp yayını görüntüleyebilse de, sohbette tekrar etkileşime geçmek için birden fazla ekstra adım atmaları gerekiyor.

Sonuç olarak, yayıncılık içerik oluşturucular ve onların toplulukları için yavaş yavaş daha iyi ve daha güvenli bir yer haline geliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir