Haberler

VALORANT 3.10 yaması, rekabetçi modunda tüm kademelerde oyuna 5 kişi girmeye izin verecek!

VALORANT oyuncuları, 3.10 Yaması’nda, derecelerinden bağımsız olarak arkadaşlarıyla birlikte beş kişilik bir deneyimin tadını çıkarmayı dört gözle bekleyebilirler. Ancak güncelleme, Riot Games’e göre “rekabetçi sorunlarını hafifletmek” için değişiklikler de getiriyor.

VALORANT’ta dereceli maçlar yapmak, özellikle tek başına sıraya girerken veya daha küçük bir grupla oynarken zorlu bir deneyim olabilir. Bazen daha yüksek bir rütbeye sahiplerse arkadaşlarınızla birlikte oynamak imkansızdır, bu da oyunu sınırlayıcı ve hayal kırıklığı yaratan bir deneyim haline getirir. 3.10 Yaması, oyuncuların arkadaşlarıyla sıralamadan bağımsız olarak beşli grup oluşturmasına izin vererek bu kısıtlamaları kaldırıyor.

Riot, smurf hesapların en yaygın nedenlerinden birinin, oyuncuların arkadaşlarıyla dereceli maçlar oynamak istemesi olduğunu açıkladı. Tüm rütbeler için beş kişilik grup sınırını kaldırmak bu sorunu ortadan kaldıracak ve smurflerin oyunun rekabetçi bütünlüğünü bozmasını önlemeye yardımcı olacak.

Oyuncular artık dereceli kısıtlamalar olmadan beş kişi girmenin keyfini çıkarabilirken, dikkate alınması gereken önemli yeni değişiklikler var. Beş kişide en az bir Elmas İki oyuncu varsa, VALORANT benzer ortalama MMR’ye sahip başka bir beş kişilik grup bulmaya çalışırken uzun maç bulma süresiyle karşılaşacaktır. Dereceli reyting (LP) kazançları ve kayıpları, grup içindeki derece eşitsizliğine bağlı olarak beş kişilik grupta oynarken de azalacaktır.

Örneğin, bir takımın en düşük oyuncusu Gümüş Bir ve en yüksek olanı Platin Bir ise, en yüksek ve en düşük üyeler mevcut sıralama kısıtlamalarının dışında bir derece olduğu için grup yüzde 50 LP indirimi alır. Takımın en düşük üyesi Bronz Bir ve en yüksek olanı Platin Bir ise, grup standart grup kısıtlamalarının dışında dört sıra olduğu için takım yüzde LP indirim alır.

En az bir Elmas Üç veya daha yüksek dereceli oyuncu dahil olmak üzere beş yığının tümüne minimum yüzde 50 LP indirimi uygulanır ve bu, beceri eşitsizliğine bağlı olarak yüzde 90’a kadar artar. Örneğin, bir partinin dört üyesi Ölümsüz ve biri Elmas İki ise, grup LP kazanç ve kayıplarında yüzde 75’lik bir azalma görecektir. En düşük oyuncu Elmas Üç ise, yüzde LP indirimi olacaktır.

Beş kümedeki en az bir oyuncu Radiant ise, yüzde 75 LP indirimi uygulanacaktır. Oyun yalnızca benzer MMR’ye sahip beş yığına sahip takımla eşleşeceğinden belirsiz bir bekleme süresi de uygulanacaktır. Bir Radiant oyuncusu içeren beş yığının herhangi bir üyesi daha düşük bir rütbeyse, grup otomatik olarak yüzde 90 LP indirimi alır.

Riot ayrıca rekabet kuyruğundan 4 kişilik grupları kaldırdı. Riot’a göre bu gruplar genellikle “geriye kalan parti dışındaki oyuncuyu nispeten zayıf bir oyun deneyimine maruz bırakırlar” ve bu değişiklik bunun olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Riot, önümüzdeki birkaç hafta boyunca değişiklikleri izleyeceğini ve gerektiğinde daha fazla ayarlama yapacağını doğruladı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir