Haberler

VALORANT için yakında kullanıcı arayüzü güncellemeleri gelecek

Riot Games’teki geliştiriciler, Valorant Yama 5.08’den başlayarak, zafer ve yenilgiyi gösteren oyun sonrası ekranlarda büyük bir revizyon da dahil olmak üzere, yakında bir dizi kullanıcı arayüzü değişikliği sunmayı planlıyorlar.

Valorant UX tasarımı yöneticisi Tea Chang’a göre, “cesur bir takım atışı” içeren yeni zafer ve yenilgi ekranları “takımınızın MVP’sini ve takım kompozisyonunuzu gösterirken en son oyununuzdan çıkan duygusal anlatıyı (kazan ya da kaybet) pekiştirmeye” yardımcı olacak. Yeni görüntüler, şu anda maçların sonunda görüntülenen temel zafer veya mağlubiyet ekranlarından kesinlikle daha çarpıcı olacak.

İnternette dolaşan görüntülere göre yeni tasarım aşağıda bulunan görsellerdeki gibi olacak.

İlginizi Çekebilir: Yama 5.07 Güncelleme Notları

VALORANT
VALORANT

Ne olursa olsun, VALORANT için UX ve UI ekipleri hem lobi ekranını hem de maç öncesi başlama ekranını düzenlemeyi planlıyor. Lobi ekranında okunabilirliği artırmak ve oyuncu kartlarına daha fazla dikkat çekmek için lobide bulunan birçok görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak. Aynı şey maç öncesi yükleme ekranı için de söylenebilir: Daha az dağınıklık ve oyuncuların afişler, unvanlar ve sıralama göstermesi için daha fazla alan bulunacak.

VALORANT

Ekip, bu değişiklikleri, daha fazla kullanıcı deneyimi ve görsel güncellemeler yoluyla oyunu vurmak için ayarlanmış bir “görsel güncelleme” dalgasının sadece başlangıcı olarak ima ediyor. “Birden fazla” ekip sözde oyunu bu alanda geliştirmek için çalışıyor. Yani ilerde daha fazla kullanıcı arayüzü güncellemesi görebiliriz.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR