Haberler

VCT Champions İstanbul’da gerçekleşecek!

Riot Games, gelecekteki VALORANT etkinliklerine Danimarka ve Türkiye’nin ev sahipliği yapacağını duyurdu.

VCT Masters 2, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yapılacak. Etkinlik 10 Temmuz’da başlayacak ve 24 Temmuz’da 12 takımın uluslararası turnuvada birincilik için mücadele etmesiyle sona erecek. VCT Champions ise Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da gerçekleşecek.

VCT Masters 2’de EMEA bölgesi üç takım, Kuzey Amerika bölgesi ise iki takımla mücadele edecek. Champions turnuvası 16 takımdan oluşacak. Bu takımların 10 tanesi bölgelerde oynanan normal sezonla, kalan altı takım ise sırasıyla her bölgede yer alacak son şans elemelerinin kazananlarıyla belirlenecek.

Riot bugün yaptığı açıklamada, “Bir sonraki uluslararası etkinliğimizi yeni bir şehre getirmekten heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki haftalarda etkinlikle ilgili ek ayrıntıları açıklayacağız” dedi.

Riot, yayında turnuvaların canlı izleyici önünde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemedi. Ancak VALORANT Regional League TR twitter aracılığıyla etkinliğin canlı izleyicilere açık olacağını söyledi.

Riot “Amacımız, en büyük uluslararası müsabakalarımızı canlı bir seyirci önünde oynandığını görmek ve bu iki şehir de bu hedefe giden yolda açık yollar sağlarken, aynı zamanda katılan tüm takımların güvenli bir şekilde katılıp rekabet edebilecekleri bir ortam konusunda mümkün olan en iyi garantiyi sağlıyor.” dediKaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR