Haberler Oyun

Xbox satışları Starfield lansmanıyla birlikte tavan yaptı!

Microsoft, Starfield uzay macerasının piyasaya sürülmesinin ardından Xbox Series X|S satışlarında büyük bir artış yaşadı. Üstelik bu da Xbox konsol satışları için 2023’ün en iyi haftası oldu.

GamesIndustry.biz tarafından vurgulanan GfK verilerine göre, 2 Eylül’de sona eren hafta için iki mevcut nesil Xbox konsolunun satışları haftalık bazda %76 arttı. (Starfield ile kesinlikle bağlantılı bir artış) Bu, Xbox satışları için Birleşik Krallık’ta 2023’te şimdiye kadarki en iyi haftayı ve sonraki haftayı (9 Eylül’de sona eriyor) 2023’ün en iyi ikinci haftası olarak konumlandırıyor. Ve Starfield’in bunda büyük bir rolü var.

Starfield, 6 Eylül’de resmen piyasaya sürüldü. Ancak Premium Sürümü satın alanlar için 1 Eylül’den itibaren erken erişimde mevcuttu. Ayrıca 2 Eylül’de sona eren hafta için standart Xbox Series X konsolu %46’lık bir satış artışı gösterdi.

Bu, Microsoft ve Xbox için büyük bir ivme kazandırıyor. Bu da Ağustos ayı sonuna kadar Xbox donanımlarının satışlarının yıl içinde %23 düşüşle yavaş bir yıl görmesini takiben geliyor. Artış, yeni bir Xbox Series S sürümünün piyasaya sürülmesinden de kaynaklanıyor.

Xbox satışları Starfield

Xbox Series S 1 TB sürümü, 2 Eylül’de sona eren haftada satışların %24’ünü oluşturdu. Yeni konsol sürümü, standart Series S modelinden yaklaşık 50 sterlin (62 ABD doları) daha pahalı. Ancak standar sürüme göre daha büyük bir belleğe sahip.

Bu, 100 GB’ın üzerinde dosya boyutuna sahip olan Starfield gibi bir oyun için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca satış verileri, Xbox ve Microsoft için sonu gelmeyen konsol savaşında cesaret verici olacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station Tüm İçerikler

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle hatta Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve TGS Pano platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  • Avatar for DanOr
    DanOr 21 Eylül 2023

    No i widać na przykładzie Starfilda co sprzedaje konsole. Dobre gry, a nie jakie bebechy kryje w sobie konsola.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir