Haberler

YouTube Gaming’e Raid(Baskın Yapma) ve Hostlama özellikleri geliyor!

Bir rapora göre, yayıncılar ve içerik oluşturucular yakında YouTube’daki diğer yayınlara baskın yapabilecek ve hostlayabilecek.

Streamer haber kaynağı Zach Bussey dün öğleden sonra haberi verdi. Bussey’e göre, özellik Kanallar Arası Yönlendirmeler olarak adlandırılacak ve Mayıs ayının ilk haftasında tüm uygun içerik oluşturucuların kullanımına sunulacak. İzleyicileri diğer yayınlara yönlendirmek için içerik oluşturucuların 1.000’den fazla abonesi olmak zorunda olacak. İçerik oluşturucuların yönlendirmelere tam olarak ne zaman erişebilecekleri belli değil, ancak Bussey’in raporuna göre bu hafta içinde olacak.

Duyuru, Bussey’nin bu yılın başlarında YouTube’un Twitch’e benzer baskın(raid) ve host özellikleri üzerinde çalıştığına dair açıklamasının ardından geldi. YouTube’un Kanallar Arası Yönlendirmeleri Twitch baskınlarına ve hostlarına benzer olsa da, YouTube içerik oluşturucularının diğer kanalların kendi kanallarına ayrı ayrı yönlendirme yapmasına izin vermesi gerekecek, yani yayıncıların başkalarından onları hostlamaları veya baskın yapmaları için. “canlı yönlendirme listesine” eklemelerini istemeleri gerekecek.

YouTube, son birkaç yıldır içerik oluşturucuların ve izleyicilerin talep ettiği, hediyeli üyelikler (Twitch aboneliklerine eşdeğer) ve ek içerik oluşturucu araçları dahil olmak üzere birçok özelliği özenle ekliyor. Bu yeni özellikler, Twitch ve Facebook Gaming gibi rakip platformlardan kullanıcıları kazanmaya yardımcı oldu. CouRage ve Ludwig gibi büyük yayıncılar, Twitch’te olduğundan daha rahat hissettiklerini ve sitede hoş karşılandıklarını açıklayarak YouTube Gaming’i övdü.


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR