Haberler

Atari, MobyGames’i 1.5 Milyon Dolara Satın Aldı

Atari veya en azından şu anda bu adı kullanma hakkına sahip olan şirket, bu haftanın başlarında, birçoğunuzun muhtemelen hayatınızın bir noktasında veya başka bir noktasında hiç düşünmeden kullanmış olduğunuz bir web sitesi olan MobyGames’i satın almak için 1,5 milyon dolar harcadığını duyurdu.

1999 yılında kurulan site, temel olarak video oyunu kredileri, ekran görüntüleri ve platform bilgileri için büyük bir veritabanına sahip. Aynı zamanda, retro/piksel sanatı video oyunları için harika bir kaliteli ekran görüntüleri deposudur.

İlk olarak üç lise arkadaşı (Jim Leonard, Brian Hirt ve David Berk) tarafından yaratılan bu site, ilk kez satılmıyor; 2010’da GameFly tarafından satın alındığında ve tüm siteyi yeniden tasarladığında tartışmalı bir şekilde el değiştirdi, 2013’te Jeremiah Freyholtz tarafından tekrar satın alınmadan önce bu popüler olmayan değişikliklerin çoğunu hızla geri aldı. Freyholtz, IGF’den Simon Carless ile birlikte o zamandan beri siteyi yönetiyor.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR