Uncategorized

Cyberpunk 2077 Yama 1.31 Sonunda Garip Yağmur Arızasını ve Daha Fazlasını Düzeltiyor

Cyberpunk 2077 Yama 1.31 artık mevcut ve yağmur yağdığında yolları kuru tutan tuhaf bir aksaklık da dahil olmak üzere bir dizi çeşitli sorunu düzeltiyor.

En son Cyberpunk 2077 güncelleme yaması bugün yayınlandı ve diğer sorunların yanı sıra oyunun yağmurunda uzun süredir devam eden bir aksaklığı giderdi. CD Projekt Red’in post-modern RPG atıcısı, geçen kış ilk piyasaya çıktığında tuhaf hatalar ve aksaklıklar için kötü bir üne kavuştu ve geliştirici, Cyberpunk 2077’yi o zamandan bu yana geçen aylarda daha istikrarlı hale getirmek için çalışıyor.

Cyberpunk 2077‘yi ilk günlerinden beri rahatsız eden bazı hatalar ve aksaklıklar ciddi ve oyun çökmesine neden olurken, diğerleri aslında oldukça mizahiydi. Ana kahraman V’nin pantolonu Night City’nin suç dolu sokaklarında araba sürerken sihirli bir şekilde kaybolacaktı, Cyberpunk 2077 arabaları çoğaltacak ve NPC’ler insanüstü güçle araçlara hücum edecekti. Çok daha sıradan bir aksaklık, yolların yağmurda ıslak görünmesini engellemekteydi – en azından bugüne kadar.

Bugün erken saatlerde CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 1.31 Yaması’nın artık tüm büyük platformlarda mevcut olduğunu duyurdu. Cyberpunk.net‘te listelendiği gibi, bu en son güncelleme, yağmurdan sonra yolların ıslak görünmesini engelleyen hatayı düzeltmekte. Yama 1.31 adresleri arasında, görevler sırasında envanterde hala görünen yükseltilmiş bir öğenin temel sürümü, V’nin “The Rock” avantajı etkinken bir motosikletten düşerken takılı kalması ve Tech silahlarından ateşlendiğinde kör edici bir ışık geliyor. Ayrıca, belirli yan görevler sırasında meydana gelen çeşitli aksaklıkların yanı sıra yükseltme ekranının kullanıcı arayüzü ve düşman gizli algılama hızıyla ilgili sorunlar için düzeltmeler de var. Yama 1.31‘in Cyberpunk 2077’ye getirdiği değişikliklerin tam listesi aşağıda görülebilir:

Cyberpunk Yama 1.31 Notları (H2)

Gameplay

 • Görev etiketi olan bir öğeyi yükselttikten sonra, söz konusu öğenin temel sürümünün envanterden kaldırılmaması sorunu düzeltildi.
 • Silah yeniden yükleme hızı avantajlarının yeniden yükleme süresini yavaşlatmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Yüklü atlamanın yüksekliği düzeltildi.
 • Oyun zorluğuna bağlı olarak düşmanların gizli algılama hızı ayarlandı.
 • V artık “The Rock” avantajına sahipken bir motosiklete çarptığında düşen animasyonda sıkışıp kalmayacak.

Quests & Open World:

Disasterpiece

 • Judy’nin Jig-Jig Caddesi’ndeki minibüsünde doğmaması sorunu düzeltildi.

These Boots Are Made For Walkin’

 • Thorton Galena “Rattler”, görev tamamlandıktan sonra artık dokunulmaz olmayacak.

Beat on the Brat

 • Oyun sürümü 1.22’de yapılan kayıtlarda görevin “Go to the final fight” hedefiyle yeniden etkinleştirilebilmesi sorunu düzeltildi.

With a Little Help From My Friends

 • Oyuncu kavşağa geldikten çok sonra “Wait for the nomads” hedefinin ekranda kalmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Planı tartışmak için göçebelerle etkileşime geçmenin mümkün olmadığı bir sorun düzeltildi.

The Nomad

 • Oyuncunun arabasının abluka ve korkuluk arasında sıkışıp araca geri dönmesini ve ilerlemeyi engellemesini engelleyen bir sorun düzeltildi

Visual

 • Islak Yüzeyler Sistemi üzerinde devam eden çalışmaların sonucu olarak, yağmurdan sonra yolların ıslak görünmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Daha önceki oyun sürümlerinde “off” olarak ayarlandıkları durumlarda saç ve/veya kaşlar kaldırıldı.
 • Bir Teknoloji silahıyla ateş etmenin anlık bir kör edici ışığa neden olması sorunu düzeltildi.
 • With a Little Help from My Friends — Carol’ın bir sahne sırasında tabletini kaybetmesi veya havada oturması sorunu düzeltildi.

UI

 • Aşırı Isınma ve Kısa Devre hızlı ipucu ipuçlarında eksik açıklamalar döndürüldü.
 • Backpacker, Resist!, Osmosis ve Footloose giyim modları için eksik açıklamalar döndürüldü.

Miscellaneous

 • Oyuncuların “Bir ağ hatası oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin” hatası nedeniyle oyun içi Kayıt Ödüllerini talep edememe sorunu düzeltildi.

Console-specific

 • [PlayStation] GPU bellek optimizasyonu.

Bu, CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077 için yayınladığı en son güncelleme yaması ve önceki Yama 1.3 güncellemesi ile avantaj sıfırlamalarını daha ucuz hale getiriyor ve oyuncuların Clouds gece kulübündeki önemli bir görev sırasında seçebilecekleri iki “dolls” hakkındaki kafa karışıklığını ortadan kaldırıyor. Gerçekten de, Cyberpunk 2077, CD Projekt Red ekibinin bugüne kadar kalan hataları ve aksaklıkları düzeltmeye yardımcı olmak için modcular toplamasıyla, feci lansmanından bu yana tartışmasız uzun bir yol kat etti.

Cyberpunk 2077‘nin 1.31 Yaması’nın getirdiği düzeltmeler, geçmişteki büyük güncellemeler ve devasa Birinci Gün yamaları ile karşılaştırıldığında nispeten küçüktür. Ancak her küçük parça, Cyberpunk 2077’yi, oyunun neredeyse on yıllık geliştirme döngüsü ve yoğun yayın öncesi hype kampanyası sırasında CD Projekt Red tarafından vaat edilen zirvelere getirmeye yardımcı oluyor. Cyberpunk 2077 Yama 1.31 artık PC, konsollar ve Google Stadia için indirilebilir.

Kaynak

Bunu da ekledim, belki izlemek istersin 🙂

undefined

31
41
44
8
44
6
3
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X