Rehberler

Madden NFL 22 Kılavuzu

Farklı Paslar Nasıl Atılır

Madden NFL 22 Kılavuzuna ve Madden NFL 22 için izlenecek Yola hoş geldiniz . Bu bölümde, size sunulan tüm farklı türlerdeki pasları nasıl atacağınızı öğreteceğiz. Duruma bağlı olarak, defans oyuncusunun etrafından dolaşmak için bir mermi, dokunma veya lob geçişi kullanmanız gerekebilir. Veya topu yalnızca alıcınızın yakalayabileceği bir noktada tutmak için yüksek veya alçak bir pas kullanmanız gerekebilir. Her iki durumda da, sizi koruduk.

Kurşun Geçidi Nasıl Atılır

Önce mermi geçişi. Oyuncunuz sıkıca örtülüyken ve topu onun ellerine sıkıştırmanız gerektiğinde bunu kullanın. Bunu eğik, bukleler ve ortasından geçen çoğu rotada kullanmayı seviyoruz. Bunun nedeni, atış pencerenizin sahanın o bölgesinde genellikle oldukça küçük olmasıdır, bu nedenle topu oraya hızlı bir şekilde almak önemlidir.

Mermi geçişi atmak için tek yapmanız gereken hedeflediğiniz alıcı düğmesini basılı tutmak. Bu nedenle, “X” alıcınıza vurmak istiyorsanız, top QB’nizin elinden çıkana kadar X düğmesini (Xbox’ta A) basılı tutun. Bu, ekstra fermuarı topa koyacaktır.

Dokunma Geçişi Nasıl Atılır

Dokunma geçişi, normal geçişinize daha yakındır. Topu doğru alana atıyorsunuz ve geniş açınıza onu yakalamak için en iyi şansı veriyorsunuz. Bu mermi ve lob arasında bir yerde yaşıyor.

Bununla birlikte, bir dokunmatik pas atmak muhtemelen tarif edilmesi en zor pasdır. Temel olarak, düğmeye basmak istiyorsunuz, ancak çok uzun değil. Hafifçe basmak ile düğmeyi basılı tutmak arasında bir yerde olması gerekir. Alışmak biraz zaman alıyor, ancak cephaneliğinizde olması iyi bir geçiş.

Lob Pass Nasıl Atılır

Lob, defans oyuncusunu geçmek için alıcınızın önünde bir top fırlatmanızı sağlar. Bu pas en iyi, oyuncunuzun defans oyuncusuna bir adımı olduğunda hareket halindeyken veya dikey rotalarda kullanılır. Ayrıca, bir DB’nin geniş alanınızın ötesinde büyük bir pencere açık bıraktığını fark ederseniz, derin haçlarda ve alanı geçen diğer rotalarda da kullanabilirsiniz.

Bir lob atmak için düğmeye hafifçe dokunmanız gerekir. Parmağınızla küçük bir öpücük verin ve mükemmel bir lob geçişi resmine sahip olacaksınız.

Alçak veya Yüksek Top Nasıl Alçaltılır

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, atışınızın yüksekliğini değiştirmek için ne yapmak istediğinize bağlı olarak L2 veya L1 (Xbox’ta LT veya LB) kullanmanız gerekir. Topu tam olarak olması gereken yere koymak için bunları diğer pas türleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Örneğin, ilk önce bir anahtarı denemek ve almak için dar ucunuz için bir kıvrılma rotası aradığınızı varsayalım. Ne yazık ki, defans oyuncusunun onu sıkıca örttüğünü ve kornerin size küçük bir pencere bırakan bir bölgede oturduğunu fark ediyorsunuz. TE’nizin diğer oyunculardan herhangi birinden daha uzun olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden en iyi atışınız, muhtemelen kırıldığı anda yüksek mermi pası. Madden NFL 22’de zorlu geçişleri tamamlamanın anahtarı, tüm bu farklı geçiş türlerini birlikte nerede ve ne zaman kullanacağınızı bilmek.

 

0
0
0
0
0
15
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish