İncelemeler Oyun

Diablo 4 Battle Pass Fiyatlandırması ve Sezon Detayları Açıklandı

Diablo 4 Battle Pass Fiyatlandırması Sezon Detayları Açıklandı. Diablo IV’ün Haziran ayındaki çıkış tarihi yaklaşırken Blizzard, battle pass fiyatlandırmasını ve RPG’nin sezonluk içeriklerini nasıl ele alacağını açıkladı.

Blizzard, en son canlı yayın geliştirici blogunda Diablo 4 Battle Pass Fiyatlandırması detaylandırdığı üzere, Diablo IV sezon temellerini ödüller ve ilerleme ile ilgili bir dökümle özetledi. İlk sezon Temmuz ortası ile sonu arasında başlayacak ve her biri üç ay sürecek şekilde yılda dört sezon planlanıyor.

Sezonların Diablo IV’ün ana anlatısını genişletmesi amaçlanmıyor; bu konu genişleme paketlerine bırakılıyor. Bunun yerine, temel oyunu yineleyen ve “Sanctuary dünyasına yeni kavramlar ve fikirler” getiren ayrı, temalı içeriklere odaklanacak. Bu konseptler arasında yeni oyun mekanikleri, karakterler, görev dizileri, eşyalar ve dengeleme değişiklikleri yer alıyor.


İlginizi çekebilir: Diablo 4 Sınıflar


Diablo IV, her sezonla birlikte sezonluk görev dizileri ve bağımsız hikayeler ekliyor. Bu görevler sizi RPG’nin en son temalı deneyimine bağlayan yeni oyun etkinlikleri boyunca yönlendiriyor. Yayın sırasında Diablo genel müdürü Rod Fergusson, ana senaryo hikayesinden ayrılan bu bölümün ekibe “senaryoya bağlı olmayan” görevler ve mekanikler yaratma imkanı verdiğini belirtti.

Fergusson, “Temelde açık dünyada tamamen farklı olabilecek ve hikayenin anlatım seviyesiyle ilgili olmak zorunda olmayan görev çizgileri yaratıyorsunuz” dedi. “Açık dünyada oynamak istediğiniz ilginç herhangi bir şeyle ilgili olabilir.”

Diablo IV’ün üç aylık güncellemeleri lansman sonrası maceralar içindir, bu nedenle oyuna başlamadan önce ana oyunu tamamlamanız gerekir. Bir kez oynadıktan sonra, her yeni karakter seferberliği atlayabilir ve mevsimsel güncellemeye hemen başlayabilir. Sezonlar yeni bir karakter gerektirecek ve eski karakterleriniz hala erişilebilir olsa da bu eklemelere katılamayacaklar.

Her çeyrekte, Diablo IV’ün yeni eklemelerinde sizi desteklemek için, deneyim puanı sistemini kullanarak savaş geçişini tamamlamaya yönelik zorluklar ve ödüller içeren mevsimsel bir yolculuk ekleniyor Favor. Blizzard’ın sezonluk geçiş kartı, ücretli rotalar ve ek avantajların yanı sıra ücretsiz bir tamamlama yolu da sunuyor.

Blizzard Diablo 4 Battle Pass Fiyatlandırması açıklandı

Herkese açık olan ücretsiz savaş bileti, Yanan Küller ve diğer kozmetikler gibi ödüller içeren 27 kademe ekliyor. Küller, deneyim puanları, altın, iksir uzantıları veya Obol’lar karşılığında sezonluk kutsamalar (güçlendirmeler) için kullanılabilir. Blizzard, ücretli geçiş ödüllerinin ek Yanan Küller içermediğini ve oynanışı etkileyen güzellikleri talep etmeden önce belirli karakter kilometre taşlarına ulaşmanız gerektiğini belirtti.

Diablo IV’ün ücretli savaş bileti seçeneklerine gelince, eklemeler şunları içeriyor:

Premium Pass 10$

  • 63 ek kademe
  • Her sınıf için iki tam kozmetik zırh seti
  • Silah ve zırh kozmetikleri
  • Mevsimlik binek ve binek zırhı

Hızlandırılmış Geçiş 25$

  • Premium pass’ın tüm avantajları
  • Anında 20 kademenin kilidini açar
  • Yaratıcının Kanatları ifadesi

Sezonlar yalnızca üç ay sürdüğünden, hızlandırılmış geçiş sezona geç başlayanlara yöneliktir ve bir destek için geriye dönük olarak katmanların kilidini açar. Sezon boyunca açılan benzersiz eşyalar ve güçler gibi bazı avantajlar, etkinlikler sona erdikten sonra Diablo IV’ün ana oyununa katılıyor. Blizzard, paralı battle pass parçalarının yanı sıra, Diablo IV’ün nakit mağazası için dönüşümlü bir donanım yelpazesi planladığını da söylüyor. Mağazadan satın alınan eşyalar tamamen kozmetiktir ve sınıf kozmetikleri hesap genelindeki tüm karakterler için kullanılabilir.

Diablo IV Sezon 1 için henüz kesin bir tarih belirlenmedi ve Blizzard’ın geliştirici paneli, temasıyla ilgili ayrıntıların 6 Haziran 2023’teki lansmandan sonra tartışılacağını belirtti. Ve çıkışına neredeyse bir ay kalmış olsa da, 12 Mayıs ile 14 Mayıs arasında yapılması planlanan son Diablo IV betasına hala göz atabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir