Haberler Spor

EA’dan FIFA Severlerin Ağzını Açık Bırakacak Açıklama: FIFA serisinin yeni ismi belli oldu

FIFA ile isim hakkı konusunda anlaşamayan EA Sports, popüler futbol oyunu serisinin ismini değiştiriyor. İşte bu yıl tanıtılması beklenen “FIFA 23″ün yerine kullanılacak isim…

Geçtiğimiz aylarda EA Sport tarafından düzenlenen bir basın toplantısında Electronic Arts, FIFA ile olan isim hakları sözleşmesinin gözden geçirileceğini ve yeni isimler aradıklarını söylemişti.

FIFA ile EA Sports arasındaki 10 yıllık isim hakkı sözleşmesinde sona gelindi. FIFA’nın, yeni 10 yıllık isim hakkı sözleşmesi için EA Sports’tan 2,5 milyar dolar talep ettiği ortaya çıktı. EA Sports cephesi bu ücrete sıcak bakmıyor. Bu pahalı ücreti ödememek için ismini değiştirmeye gitmesi beklenen şirket, muhtemelen oyuncuların isim için değil oyunun kendisi için ekran başında olduğunu düşünüyor.

“EA Sports Football Club” veya “EA Sports FC”

YENİ İSİM ORTAYA ÇIKTI

Gelen bilgilere göre, FIFA 23 olarak çıkmayacağı kesinleşen yeni oyun EA Sports Football Club veya “EA Sports FC” kısaltma adıyla piyasaya sürülecek ve bundan sonra bu isimlendirme devam edecek.

Öte yandan, tıpkı geçtiğimiz yıl ücretsiz hale gelen PES 2022 serisi adıda da eFootball olarak değişmişti. EA Sports Football Club yeni adıyla birlikte oyununun da tamamen ücretsiz olarak yayınlanacağı iddiaları da var.

FIFAPES mi efsane soruyu artık şöyle soracağız; eFootball mu, EA Sports Football Club mı?

EA, Futbolun geleceğinin hem gerçek hem de dijital dünyada çok parlak olduğunu, bu yüzden de oyunculara en iyi deneyimi sunmaya devam edeceklerini belirtiyor. Bu bağlamda; 700’den fazla takım, 100 stadyum, 30’dan fazla lig ve 17 binden fazla oyuncu ile lisans anlaşmasını sürdüreceklerini ifade eden şirket, bu anlaşmaların devamı için de ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söylüyor.

Seriye İlk Kez Çapraz Platform Desteği Gelebilir

FIFA 23’ün seri tarihinde ilk kez platformlar arası oynamayı içereceği bildirildi. Bu bilgi, serinin PlayStation, Xbox ve PC oyuncularının ilk kez birlikte oynamasına izin vereceğini iddia ediliyor. Yeni seride iki dünya kupası ve kadın liglerine yönelik atılımlarla geleceği bu iddiaların arasında. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

EA Sports FC Türkçe Spiker İle Geliyor

EA tarafından gelen bir diğer haberde ise  EA Sports Football Club Türkçe spiker desteği ile geleceği EA Sportsun Ertem Şenerle anlaşma sızdırıldı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

FIFA oyun da bu kadar köklü bir reform geçireceğine göre bunu boşa atmak istemeyeceklerdir. EA Sports Football Club oyununun en az FIFA 22 kadar kaliteli olması gerekiyor. Bununla ilgili ne yapacaklarını merakla bekliyoruz.

FIFAPES mi efsane soruyu artık şöyle soracağız; eFootball mu, EA Sports Football Club mı?

0
0
0
0
0
2
0

editor
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

EnglishTurkish