Haberler

Overwatch D.Va bombası, düşman Roadhog sayesinde beklenenden daha iyi gidiyor!

Bazen düşman ekibi size yardım edebilir. Bir D.Va oyuncusu ultisi ile muhteşem bir takım öldürmesi elde etti. Ama onlar yüzünden değildi. Reddit kullanıcısı A-Stupid-Monkeyyrt, Overwatch alt dizinine o anın bir klibini yayınladı. Videonun başında, Watchpoint Gibraltar’daki bir çıkıntının tepesinde bir D.Va bombası kuruyorlardı. Yük altlarından geçerken, ultilerini odaya indirdiler. Birinci şahıs perspektifinden sonra ne olacağını görmek zor, ancak bomba karşı takımın altı üyesini de öldürdü.

Oyuncu daha sonra videoyu ters açıdan üçüncü şahıs ağır çekime çevirdi. D.Va bombalarını çıkıntıdan fırlattıklarında, yükün yakınına indi. Rakip Reinhardt kalkanını kaldırdı ve eğer düşman Roadhog bombayı son saniyede kancasıyla tutup Reinhardt’ın kalkanının arkasına çekip tüm takımı silmeseydi hasarın çoğunu önleyebilirdi.

Yorumcuların belirttiği gibi, Roadhog muhtemelen içgüdüsel olarak bombayı takımlarından uzaklaştırmak için takıyordu, ancak açıyı çok, çok yanlış anladılar. En iyi D.Va stratejilerinden biri, bombasını yukarıdan veya görünmeyen bir açıdan fırlatarak rakip takımın üzerine düşmek ve onlara kaçmak veya bir Reinhardt kalkanının arkasına saklanmak için daha az zaman tanımaktır. Beraberlikte hızlı olan roadhogs, bombayı takabilir ve onu takımdan uzaklaştırabilir, onları hasarın çoğundan kurtarabilir. Ne yazık ki bu düşman ekip için – ve neyse ki A-Stupid-Monkeyyrt için – durum tam tersi oldu.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR