E-SPOR Haberler Oyun-İş Dünyası

Usain Bolt, Espor organizasyonu WYLDE’ın ortak sahibi oldu.

Sporcu Usain Bolt, dün gece açıklanan duyuruya göre organizasyon ve spor figürü olan Dublin merkezli WYLDE şirketinin ortak sahibi oldu.

Şirket yaptığı açıklamada, “Dünyanın en hızlı adamı” olan Usain Bolt’un WYLDE’de çok sayıda faaliyette bulunacağını açıkladı.

WYLDE, “Usain Bolt, WYLDE’nin yeteneklerini belirleme, güçlendirme ve destekleme misyonunu desteklerken çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda güçlü bir taahhütte bulunacaktır.” Dedi. “Ortak sahip ve liderlik ekibinin aktif bir üyesi olarak Usain, WYLDE’nin büyüyen markasını yükseltmeye odaklanan bir dizi etkinliğe dahil olacak.”

WYLDE, JP Morgan’ın eski bir yatırım bankacısı olan Steve Daly ve American Ireland Funds’ın eski başkanı ve CEO’su, İrlanda teknolojisi QUMAS’ın kurucu hissedarı olan David Cronin tarafından sadece iki yıl önce kurulmuş, az bilinen bir e-spor organizasyonudur. Kuruluş, espor ekosistemine katıldığından beri VALORANT, Rocket League, Rainbow: Six Siege ve FIFA dahil olmak üzere çeşitli espor oyunlarında ekipler kurdu.

Açıklamaya göre, WYLDE hızla büyüyor ve organizasyonun hedefleri açık ve net: espor dünyasının en büyük markalarından biri olmak. Usain Bolt gemideyken, bunu başarmak kesinlikle daha kolay olacak. Bolt, “WYLDE, dünyanın en hızlı büyüyen sporunda en büyük markalardan biri olma yolunda ilerliyor. Oyuncularımızın potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olurken aynı zamanda fiziksel ve zihinsel sağlıklarına da dikkat etmek için WYLDE liderlik ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Usain Bolt, dünyanın en ünlü sporcularından biridir. İlk olarak 2008’de Pekin’deki Pekin Yaz Olimpiyatları’nda altın madalya kazandığında adını duyurdu. O zamandan beri, 100 metre ve 200 metre de dahil olmak üzere, bugüne kadar henüz geçilemeyen birçok dünya rekoru kırdı.


Kaynak

0
0
0
0
0
29
0

1 Yorum

Bir cevap yazın

EnglishTurkish