Haberler

ESA, E3’ün 2023’te geri döneceğini söyledi

E3 etkinliği bu yıl gerçekleşmemiş olabilir, ancak Entertainment Software Association başkanı ve CEO’su Stan Pierre-Louis’e göre etkinlik gelecek yıl geri dönüyor. Washington Post bugün, ESA’nın bu yıl video oyunu sahnesinda olmamasına rağmen, 2023’te E3’ü geri getirme niyetini bildirdi.

COVID-19 salgını, son iki yılda sayısız yüz yüze etkinliğin ve turnuvanın ertelenmesine veya iptal edilmesine neden oldu. E3, pandemiye hazırlıksız yakalanan en büyük etkinliklerden biriydi. 2020’de tamamen iptal edilen gösteri, 2022 için planlanan yüz yüze bir etkinlik COVID nedeniyle iptal edilmeden önce 2021 için yalnızca çevrimiçi bir biçimde geri döndü. Başka bir çevrimiçi etkinlik için sonraki planlar da suya düştü.

ESA, 2023’ün E3’ün muzaffer dönüş yılı olacağı konusunda hala umutlu. Pierre-Louis, Washington Post’a, gelecek yılki etkinliğin çevrimiçi bir gösterinin yanı sıra canlı ve yüz yüze geleneksel bir E3 gösterisinin unsurlarına sahip olacağını söyledi. “Bence fiziksel bir gösteri için alan var; Pierre-Louis, “Dijital erişime sahip olmanın bir önemi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu ikisini bir araya getirdiğimizde, E3’ün sağlayabileceğini düşündüğümüz şeyin kritik bir unsuru olduğunu düşünüyorum.”

Geliştiricilerin yeni ve gelecek oyunların görüntülerini, haberlerini duyurması için önde gelen bir etkinlik olan, E3, COVID-19’dan önce bile sorunlu görünüyordu. Birkaç şirket, 2018 ve 2019’da E3’te sunum yapmayı bırakmaya karar verdi, bunun yerine kendi çevrimiçi oyun tanıtımlarını sahneye koymayı seçti. Summer Game Fest gibi diğer etkinlikler de Haziran başında E3’ün bıraktığı boşluğu doldurmak için planlandı. E3’ün uzun bir aradan sonra yeni bir yüz yüze etkinliğin yenilik ve çekiciliğinin hem halkın hem de geliştiricilerin ilgisini çekebileceğini umması gerekecek.

Etkinliğin iptaliyle sona eren 2022 E3 döngüsüne benzer şekilde, gelecek yılki E3 için herhangi bir tarih açıklanmadı. Ancak, yüz yüze sunumları kaçıranlar ve büyük sürprizlere ve teaserlara yönelik kalabalığın tepkisini deneyimlemiş olanlar için hala E3’ün geri döneceğine dair bir umut var.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR