E-SPOR Genel Haberler MOBA

Riot, 2022’de LEC ve ERL için planlarını detaylandırıyor

LEC, 14 Ocak’ta tanıdık bir formata dönüyor.

2022 Bahar Mevsimi, önceki sezonlarda olduğu gibi, 25 Mart’ta playofflara geçmeden ve 9 ve 10 Nisan’da finallerle sonuçlanmadan önce, üç gün arka arkaya maçlarla dolu iki süper haftaya sahip olacak.

Riot, devam eden küresel pandeminin ortasında “uyanık” ve “temkinli” olmaya devam ediyor ve finaller de dahil olmak üzere playofflara Almanya, Berlin’deki LEC Studio’da ev sahipliği yapacak. Ancak geliştiriciler, evdeki hayranlar için “daha da iyi” bir çevrimiçi görüntüleme deneyimi sunmak için çalışıyor.

Yakın zamanda yenilenen ERL de benzer bir zamanda başlayacak. Sözde Akredite ERL (Superliga, Prime League, Ultraliga, vb.) 10 Ocak’ta başlayacak ve Akredite Olmayan ERL’ler (PG Nationals, Esports Balkan League, Greek Legends League, vb.) bir hafta sonra başlayacak.

ERL’ler, 4 Nisan’da play-in aşamasıyla başlayıp 8 Mayıs’ta finalle bitmesi beklenen Amazon European Masters Spring turnuvası ile sona erecek.

2022’de LEC’de yeni bir organizasyon da ilk kez sahneye çıkacak. Team BDS, henüz açıklanmayan yeni bir League of Legends kadrosuyla FC Schalke 04’ün yerini devralacak.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR